Գլխավոր դատախազությունը 2025 թվականի մարտի 12-ին հայցադիմում էր ներկայացրել Հակակոռուպցիոն դատարան՝ ընդդեմ Վայոց ձորի մարզի Եղեգնաձոր համայնքի և ֆիզիկական անձի՝ 2006 թվականի սեպտեմբերի 29-ին անցկացված աճուրդն անվավեր ճանաչելու և անվավերության հետևանքներ կիրառելու պահանջներով:
Գլխավոր դատախազության պետական շահերի պաշտպանության հայցը Հակակոռուպցիոն դատարանի 2026 թվականի փետրվարի 17-ի վճռով բավարարվել է: Վճռով անվավեր է ճանաչվել 0.03 հա մակերեսով հողամասի վերաբերյալ 2006 թվականի սեպտեմբերի 29-ին անցկացված աճուրդը և, որպես անվավերության հետևանք, ի թիվս այլնի, անվավեր է ճանաչվել ֆիզիկական անձի անվամբ կատարված սեփականության իրավունքի պետական գրանցումը:
Դատական ակտն օրինական ուժի մեջ մտնելուց հետո, Վայոց ձորի մարզի Եղեգնաձոր համայնքին կվերադարձվի 0.03 հա մակերեսով հողամասը:

12 марта 2025 Генеральная прокуратура года подала иск в Антикоррупционный суд с требованием признать недействительным аукцион, проведённый общиной Ехегнадзор Вайоцдзорской области и физическим лицом 29 сентября 2006 года, и применить последствия недействительности.
Иск Генеральной прокуратуры по защите государственных интересов был удовлетворён вердиктом Антикоррупционного суда от 17 февраля 2026 года. Вердиктом признан недействительным аукцион по земельному участку площадью 0,03 га, проведённый 29 сентября 2006 года, и, в числе других последствий недействительности, признана недействительной государственная регистрация права собственности на имя физического лица.
После вступления судебного акта в законную силу, земельный участок площадью 0,03 га будет возвращён общине Ехегнадзор Вайоцдзорской области.