Գավառ համայնքի զբոսայգում գտնվող հողամասը և հողամասի վրա կառուցված շենք-շինությունները, որոնց շուկայական արժեքին մոտարկված կադաստրային արժեքը շուրջ 30 մլն դրամ է, ամրացվեցին Պետական գույքի կառավարման կոմիտեին:
Գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը գույքը պետությանը վերադարձնելու գործընթացից մանրամասներ է ներկայացրել և տեղեկացրել, որ վերջին յոթ ամիսների ընթացքում՝ Դատախազության երկու բացառիկ լիազորությունների՝ ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման և պետական շահերի պաշտպանության շրջանակում օրինական ուժի մեջ մտած վճռով պետությանն է վերադարձվել շուրջ 11 մլրդ դրամի գույք և արժույթ:

Земельный участок на территории парка Гаварской общины и построенные на нем здания, кадастровая стоимость которых приближена к рыночной стоимости и составляет около 30 миллионов драм, переданы Госкомимуществу.
Генеральный прокурор Анна Вардапетян представила подробности процесса возвращения имущества государству и сообщила, что за последние семь месяцев в рамках двух исключительных полномочий прокуратуры: конфискации имущества незаконного происхождения и защита государственных интересов, государству было возвращено имущество и валюта на сумму около 11 миллиардов драм.