ՀՀ զինվորական դատախազ, գլխավոր դատախազի տեղակալ Գրիգոր Էլիզբարյանն այսօր այցելել է Պաշտպանության նախարարության Վազգեն Սարգսյանի անվան ռազմական համալսարան:
ՀՀ զինվորական դատախազին ուղեկցել են Երևանի կայազորի զինվորական դատախազ Արթուր Անտոնյանը և ՊՆ ռազմական ոստիկանության Երևանի բաժնի պետ Միսակ Սահակյանը:
Համալսարանի պետ, գնդապետ Արթուր Երոյանը զինդատախազին է ներկայացրել ուսումնառության գործընթացը, սպայական կադրերի պատրաստման ու վերապատրաստման կրթական հնարավորությունները, ինչպես նաև ձեռքբերումներն ու իրականացվող բարեփոխումները:
Վազգեն Սարգսյանի անվան ռազմական համալսարանում Գրիգոր Էլիզբարյանը հանդիպել է նաև կուրսանտներին և զրույցի ընթացքում բարձր գնահատել սպայի մասնագիտությունը:
«2020 թվականի 44-օրյա պատերազմը, դրան հաջորդած ռազմական գործողություններն ու հետևանքները ևս մեկ անգամ ընդգծում են սպայի մասնագիտության կարևորությունը: Այդ ժամանակ առավել ակնհայտ դարձավ, որ զինվորական ստորաբաժանումների գործունեությունը շատ դեպքերում կախված է լինում սպայի անհատական գործողություններից: Ուստի, Ձեզնից յուրաքանչյուրի դերն ու նշանակությունը խիստ կարևոր է: Դուք եք ընտրել այս մասնագիտությունը, ինքներդ եք որոշել դառնալ բանակի սպա, ուստի պատվով պետք է իրականացնեք Ձեր առաքելությունը, որպեսզի հայրենիքի պաշտպանության համար Ձեր առաջ դրված խնդիրները կարողանաք լիարժեք կատարել», - շեշտել է ՀՀ զինվորական դատախազ, գլխավոր դատախազի տեղակալ Էլիզբարյանը և կուրսանտներին մաղթել բարի ծառայություն:

Военный прокурор РА, заместитель генерального прокурора Григор Элизбарян сегодня посетил Военный университет имени Вазгена Саргсяна Министерства обороны.
Военного прокурора РА сопровождали военный прокурор Ереванского гарнизона Артур Антонян и начальник Ереванского отдела Военной полиции МО Мисак Саакян.
Начальник университета, полковник Артур Ероян представил военному прокурору учебный процесс, образовательные возможности для обучения и подготовки офицерских кадров, а также достижения и осуществленные реформы.
В Военном университете имени Вазгена Саргсяна Григор Элизбарян также встретился с курсантами и в ходе беседы высоко оценил профессию офицера.
«44-дневная война 2020 года, последовавшие за ней боевые действия и последствия еще раз подчеркивают важность офицерской профессии. В то время стало более очевидным, что деятельность воинских частей во многих случаях зависит от индивидуальных действий офицера. Поэтому роль и значение каждого из вас очень важны. Вы выбрали эту профессию, вы сами решили стать армейским офицером, поэтому вы должны с честью выполнить свою миссию, чтобы в полной мере выполнить поставленные перед вами задачи по защите Родины», - подчеркнул военный прокурор РА, заместитель генерального прокурора Элизбарян и пожелал курсантам доброй службы.