ՀՀ զինվորական դատախազ, գլխավոր դատախազի տեղակալ Գրիգոր Էլիզբարյանն այսօր այցելել է Պաշտպանության նախարարության Վազգեն Սարգսյանի անվան ռազմական համալսարան:
ՀՀ զինվորական դատախազին ուղեկցել են Երևանի կայազորի զինվորական դատախազ Արթուր Անտոնյանը և ՊՆ ռազմական ոստիկանության Երևանի բաժնի պետ Միսակ Սահակյանը:
Համալսարանի պետ, գնդապետ Արթուր Երոյանը զինդատախազին է ներկայացրել ուսումնառության գործընթացը, սպայական կադրերի պատրաստման ու վերապատրաստման կրթական հնարավորությունները, ինչպես նաև ձեռքբերումներն ու իրականացվող բարեփոխումները:
Վազգեն Սարգսյանի անվան ռազմական համալսարանում Գրիգոր Էլիզբարյանը հանդիպել է նաև կուրսանտներին և զրույցի ընթացքում բարձր գնահատել սպայի մասնագիտությունը:
«2020 թվականի 44-օրյա պատերազմը, դրան հաջորդած ռազմական գործողություններն ու հետևանքները ևս մեկ անգամ ընդգծում են սպայի մասնագիտության կարևորությունը: Այդ ժամանակ առավել ակնհայտ դարձավ, որ զինվորական ստորաբաժանումների գործունեությունը շատ դեպքերում կախված է լինում սպայի անհատական գործողություններից: Ուստի, Ձեզնից յուրաքանչյուրի դերն ու նշանակությունը խիստ կարևոր է: Դուք եք ընտրել այս մասնագիտությունը, ինքներդ եք որոշել դառնալ բանակի սպա, ուստի պատվով պետք է իրականացնեք Ձեր առաքելությունը, որպեսզի հայրենիքի պաշտպանության համար Ձեր առաջ դրված խնդիրները կարողանաք լիարժեք կատարել», - շեշտել է ՀՀ զինվորական դատախազ, գլխավոր դատախազի տեղակալ Էլիզբարյանը և կուրսանտներին մաղթել բարի ծառայություն:

The Military Prosecutor Grigor Elizbaryan visited to the Military University named after Vazgen Sargsyan.
13/01/2023
Today the Military Prosecutor of the Republic of Armenia, the Deputy Prosecutor General Grigor Elizbaryan visited to the Military University named after Vazgen Sargsyan belonging to the Ministry of Defense.
Artur Antonyan, the Military Prosecutor of Yerevan Garrison, and Misak Sahakyan, the Head of Yerevan Division of the Military Police of the Ministry of Defense, accompanied the Military Prosecutor of the Republic of Armenia.
Colonel Artur Yeroyan, the Head of University, presented the process of education, the educational opportunities of the trainings of officer, as well as the achievements and exerting reforms.
Grigor Elizbaryan met with the cadets in the Military University named after Vazgen Sargsyan and has highly appreciated the profession of officer during the talk.
“The 44-day war of 2020 and the military actions and consequences one more time stress the importance of the profession of officer. At that time it became obvious that the activity of the military divisions is based on the individual actions of officer in many cases. So, the role and importance of each one of You is strictly important. You have chosen this profession, You have decided to become an army officer, so, You should carry out your mission with honor aimed at fulfilling the problems of state defense facing You”, the Military Prosecutor of the Republic of Armenia, the Deputy Prosecutor General Grigor Elizbaryan touched on and wished good service to the cadets.