Սյունիքի մարզում դատախազական ներգործության արդյունքում՝ պետական բյուջե է վճարվել 50.000 ԱՄՆ դոլարին համարժեք դրամ
Սյունիքի մարզի դատախազությունը, պետական (համայնքային) շահերի պաշտպանության հայց հարուցելու լիազորության շրջանակում, ուսումնասիրել է մարզի տարածքում ընդերքօգտագործողների կողմից շրջակա միջավայրի պահպանության դրամագլխի համալրման (ռեկուլտիվացիոն) վճարների գծով պարտավորությունների կատարման գործընթացը:
Ուսումնասիրության արդյունքում՝ դատախազական ներգործության միջոցների՝ նախազգուշացումների հիման վրա, պետական բյուջե է վճարվել ընդհանուր 50 հազար ԱՄՆ դոլարին համարժեք 19 միլիոն 833 հազար դրամ:

The state budget was paid an amount equivalent to 50,000 USD as a result of prosecutorial interaction
The Prosecutor's office of Syunik Region, within the framework of the authority to initiate a lawsuit to protect state (community) interests, examined the process of fulfilling obligations by subsoil users in the region regarding payments for replenishment (recultivation) of the environmental protection fund.
As a result of the study, based on the measures of prosecutorial action, warnings, a total of AMD 19 million 833 thousand, equivalent to 50 thousand USD, was paid to the state budget.