Գլխավոր դատախազն օպերատիվ խորհրդակցություն է անցկացրել
Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանի ղեկավարությամբ, 2026 թվականի մայիսի 12-ին տեղի է ունեցել օպերատիվ խորհրդակցություն:
Խորհրդակցությանը մասնակցել են ՀՀ գլխավոր դատախազի տեղակալներ Արամ Արամյանը, Լիլիթ Գրիգորյանը, Էդգար Արսենյանը, Եղիազար Ավագյանը, ՀՀ գլխավոր դատախազի տեղակալ, ՀՀ զինվորական դատախազ Գրիգոր Էլիզբարյանը, Երևան քաղաքի դատախազ Ռաֆայել Մանուկյանը, Գլխավոր դատախազության ստորաբաժանումների ղեկավարները, Երևան քաղաքի վարչական շրջանների, մարզերի և կայազորների դատախազները:
Քննարկվել են զգայունություն ունեցող դեպքերով նախաձեռնված քրեական վարույթների հսկողությանը, վերահսկողությանը, ինչպես նաև աշխատանքի կազմակերպմանն ու կարգապահությանը վերաբերող մի շարք հարցեր:
Բարձրացված խնդիրների կապակցությամբ Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազը տվել է խիստ հանձնարարականներ, սահմանել դրանց կատարման ժամկետներ:

Генеральный прокурор провела оперативное совещание
Под руководством генерального прокурора Республики Армения Анны Вардапетян 12 мая 2026 года состоялось оперативное совещание.
В совещании приняли участие заместители генерального прокурора РА Арам Арамян, Лилит Григорян, Эдгар Арсенян, Егиазар Авагян, заместитель генерального прокурора РА, военный прокурор РА Григор Элизбарян, прокурор города Еревана Рафаел Манукян, руководители подразделений Генеральной прокуратуры, прокуроры административных районов, областей и гарнизонов города Еревана.
Обсуждался ряд вопросов, касающихся надзора и контроля за уголовными производствами, возбужденными по деликатным делам, а также организации работы и дисциплины.
В связи с поднятыми проблемами генеральный прокурор Республики Армения дала строгие поручения, установила сроки их выполнения.