Գլխավոր դատախազն օպերատիվ խորհրդակցություն է անցկացրել
Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանի ղեկավարությամբ, 2026 թվականի մայիսի 12-ին տեղի է ունեցել օպերատիվ խորհրդակցություն:
Խորհրդակցությանը մասնակցել են ՀՀ գլխավոր դատախազի տեղակալներ Արամ Արամյանը, Լիլիթ Գրիգորյանը, Էդգար Արսենյանը, Եղիազար Ավագյանը, ՀՀ գլխավոր դատախազի տեղակալ, ՀՀ զինվորական դատախազ Գրիգոր Էլիզբարյանը, Երևան քաղաքի դատախազ Ռաֆայել Մանուկյանը, Գլխավոր դատախազության ստորաբաժանումների ղեկավարները, Երևան քաղաքի վարչական շրջանների, մարզերի և կայազորների դատախազները:
Քննարկվել են զգայունություն ունեցող դեպքերով նախաձեռնված քրեական վարույթների հսկողությանը, վերահսկողությանը, ինչպես նաև աշխատանքի կազմակերպմանն ու կարգապահությանը վերաբերող մի շարք հարցեր:
Բարձրացված խնդիրների կապակցությամբ Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազը տվել է խիստ հանձնարարականներ, սահմանել դրանց կատարման ժամկետներ:

The Prosecutor General hold an operational consultation
On May 12, 2026 an operational consultation was held under the leadership of the Prosecutor General of the Republic of Armenia Anna Vardapetyan.
The consultation was attended by the Deputy Prosecutors General of the Republic of Armenia Aram Aramyan, Lilit Grigoryan, Edgar Arsenyan, Yeghiazar Avagyan, Grigor Elizbaryan, Deputy Prosecutor General of the Republic of Armenia, Military Prosecutor of the Republic of Armenia, the Prosecutor of Yerevan City Rafael Manukyan, heads of departments of the Prosecutor General's Office, prosecutors of administrative districts of Yerevan City, regions and garrisons.
A number of issues related to the supervision, control of criminal proceedings initiated in sensitive cases, as well as the organization of work and discipline were discussed.
In regard with the issues raised, the Prosecutor General of the Republic of Armenia gave strict instructions and set deadlines for their implementation.