Գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը Շանհայում հանդիպել է Դատախազների միջազգային ասոցիացիայի բարձրաստիճան ներկայացուցչին
Գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության Շանհայ քաղաքում այսօր հանդիպել է Դատախազների միջազգային ասոցիացիայի գլխավոր քարտուղար Ռոյլ Դոնային:
Հիշեցնենք, որ Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը Շանհայում մասնակցում է Դատախազների միջազգային ասոցիացիայի (ԴՄԱ) Գործադիր կոմիտեի 61-րդ նիստին՝ որպես ԴՄԱ գործադիր կոմիտեի անդամ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող հարցեր, որոնք հիմնականում վերաբերել են Ասոցիացիայի շրջանակում համագործակցության հեռանկարներին:

Prosecutor General Anna Vardapetyan met with a high- level representative of the International Association of Prosecutors in Shanghai
Today, the Prosecutor General Anna Vardapetyan met with Roel Dona, Secretary-General of the International Association of Prosecutors, in Shanghai, People's Republic of China.
As a reminder, Prosecutor General of the Republic of Armenia Anna Vardapetyan is participating in the 61st meeting of the Executive Committee of the International Association of Prosecutors (IAP) in Shanghai as a member of the IAP Executive Committee.
During the meeting issues of mutual interest were discussed, primarily related to opportunities for cooperation within the Association.