Գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը Շանհայում հանդիպել է Դատախազների միջազգային ասոցիացիայի բարձրաստիճան ներկայացուցչին
Գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության Շանհայ քաղաքում այսօր հանդիպել է Դատախազների միջազգային ասոցիացիայի գլխավոր քարտուղար Ռոյլ Դոնային:
Հիշեցնենք, որ Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը Շանհայում մասնակցում է Դատախազների միջազգային ասոցիացիայի (ԴՄԱ) Գործադիր կոմիտեի 61-րդ նիստին՝ որպես ԴՄԱ գործադիր կոմիտեի անդամ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող հարցեր, որոնք հիմնականում վերաբերել են Ասոցիացիայի շրջանակում համագործակցության հեռանկարներին:

Генеральный прокурор Анна Вардапетян встретилась в Шанхае с высокопоставленным представителем Международной ассоциации Прокуроров
Генеральный прокурор Анна Вардапетян сегодня в Шанхае Китайской Народной Республики встретилась с генеральным секретарем Международной ассоциации прокуроров Ройлом Дона.
Напомним, что Генеральный прокурор Республики Армения Анна Вардапетян участвует в 61-м заседании Исполнительного комитета Международной ассоциации прокуроров (МАП) в Шанхае в качестве члена исполнительного комитета МАП.
В ходе встречи были обсуждены вопросы, представляющие взаимный интерес, которые в основном касались перспектив сотрудничества в рамках Ассоциации.