Ղազախստանի իրավասու մարմինը բավարարել է ՀՀ գլխավոր դատախազության միջնորդությունը. հետախուզվող անձը հանձնվել է ՀՀ իրավասու մարմիններին
Ղազախստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազությունը բավարարել է Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազության միջնորդությունը. հետախուզվող անձ Ա.Զ.-ն, ով մեղադրվում է հանցավոր կազմակերպությանը մասնակցելու, դրա կազմում 19 միլիոն դրամ hամակարգչային հափշտակություն կատարելու և փողերի լվացման մեջ, հանձնվել է Հայաստանի իրավասու մարմիններին:
ՀՀ գլխավոր դատախազության հանձնարարությամբ՝ Ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության աշխատակիցների կողմից ապահովվել է Ա.Զ.-ի տեղափոխումը Երևան:

Компетентный орган Казахстана удовлетворил ходатайство Генеральной прокуратуры РА. Разыскиваемое лицо было передана компетентным органам РА
Генеральная прокуратура Республики Казахстан удовлетворила ходатайство Генеральной прокуратуры Республики Армения. Разыскиваемое лицо А.З., обвиняемое в участии в преступной организации, совершении компьютерного хищения в ее составе на сумму 19 миллионов драмов и отмывании денег, передан компетентным органам Армении.
По поручению Генеральной прокуратуры РА сотрудники полиции Министерства внутренних дел обеспечили перевод А.З. в Ереван.