Ղազախստանի իրավասու մարմինը բավարարել է ՀՀ գլխավոր դատախազության միջնորդությունը. հետախուզվող անձը հանձնվել է ՀՀ իրավասու մարմիններին
Ղազախստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազությունը բավարարել է Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազության միջնորդությունը. հետախուզվող անձ Ա.Զ.-ն, ով մեղադրվում է հանցավոր կազմակերպությանը մասնակցելու, դրա կազմում 19 միլիոն դրամ hամակարգչային հափշտակություն կատարելու և փողերի լվացման մեջ, հանձնվել է Հայաստանի իրավասու մարմիններին:
ՀՀ գլխավոր դատախազության հանձնարարությամբ՝ Ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության աշխատակիցների կողմից ապահովվել է Ա.Զ.-ի տեղափոխումը Երևան:

The competent body of Kazakhstan granted the motion of the RA General Prosecutor's Office; the wanted person was extradited to the RA competent authorities
The General Prosecutor's Office of the Republic of Kazakhstan granted the motion of the General Prosecutor's Office of the Republic of Armenia. The wanted person A. Z., accused of participating in a criminal organization, committing computer theft as part of it for the sum of AMD 19 million and for money laundering, was extradited to the competent authorities of Armenia.
On the instructions of the General Prosecutor's Office of the Republic of Armenia, police officers of the Ministry of Internal Affairs the transfer of A. Z. to Yerevan was provided.