Դատախազությունը պահանջում է «Փորձաքննությունների ազգային բյուրո» ՊՈԱԿ-ի տնօրեն Արգամ Հովսեփյանից հօգուտ Հայաստանի Հանրապետության բռնագանձել 5 անշարժ գույք, շուրջ 163 միլիոն դրամ
Գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչությունը պահանջ է ներկայացրել դատարանին՝ ՀՀ գիտությունների ազգային ակադեմիայի «Փորձաքննությունների ազգային բյուրո» ՊՈԱԿ-ի տնօրեն Արգամ Նորայրի Հովսեփյանից (քրեական վարույթով՝ լիազորությունները կասեցված) և նրան փոխկապակցված անձանցից հօգուտ Հայաստանի Հանրապետության բռնագանձել՝
• Երևան քաղաքում գտնվող 5 անշարժ գույք, որոնցից 2-ը՝ Կենտրոն վարչական շրջանում.
• 162 միլիոն 812 հազար դրամ, որը չի հիմնավորվում անձի օրինական եկամուտներով, ունի ապօրինի ծագում, փոխանցվել է բարեխիղճ ձեռքբերողի կամ հնարավոր չէ նույնականացնել և բռնագանձել՝ հիմք ընդունելով «Ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման մասին» ՀՀ օրենքի 20-րդ հոդվածի 4-րդ մասի իրավակարգավորումը.

The Prosecutor’s Office demands from Argam Hovsepyan, the Head of the National Bureau of Expertise SNCO to confiscate 5 immovable properties with over AMD 163 million in favor of the Republic of Armenia
The Department of Confiscation of property of illicit Origin of the Prosecutor General’s Office submitted a claim to the court to confiscate from the former Head of the National Bureau of expertise SNCO, Argam Hovsepyan /father’s name: Norayr/ (liabilities are terminated with the criminal proceeding) and his affiliated persons in favor of the Republic of Armenia:
- 5 immovable properties, out of which 2 are located at Kentron Administrative District;
- AMD 162 million 812 thousand amount of funds not supported by legitimate income transferred to the bona fide purchaser or not possible to identify and confiscate, based on the legal regulation 4 of Article 20 of the RA Law on Confiscation of property of Illicit Origin;