Դատախազությունը պահանջում է «Փորձաքննությունների ազգային բյուրո» ՊՈԱԿ-ի տնօրեն Արգամ Հովսեփյանից հօգուտ Հայաստանի Հանրապետության բռնագանձել 5 անշարժ գույք, շուրջ 163 միլիոն դրամ
Գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչությունը պահանջ է ներկայացրել դատարանին՝ ՀՀ գիտությունների ազգային ակադեմիայի «Փորձաքննությունների ազգային բյուրո» ՊՈԱԿ-ի տնօրեն Արգամ Նորայրի Հովսեփյանից (քրեական վարույթով՝ լիազորությունները կասեցված) և նրան փոխկապակցված անձանցից հօգուտ Հայաստանի Հանրապետության բռնագանձել՝
• Երևան քաղաքում գտնվող 5 անշարժ գույք, որոնցից 2-ը՝ Կենտրոն վարչական շրջանում.
• 162 միլիոն 812 հազար դրամ, որը չի հիմնավորվում անձի օրինական եկամուտներով, ունի ապօրինի ծագում, փոխանցվել է բարեխիղճ ձեռքբերողի կամ հնարավոր չէ նույնականացնել և բռնագանձել՝ հիմք ընդունելով «Ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման մասին» ՀՀ օրենքի 20-րդ հոդվածի 4-րդ մասի իրավակարգավորումը.

Прокуратура требует от директора ГНКО «Национальное бюро экспертиз» Аргама Овсепяна конфисковать в пользу Республики Армения 5 объектов недвижимости на сумму около 163 миллионов драмов
Управление по взысканию имущества незаконного происхождения Генеральной прокуратуры представило в суд иск о взыскании в пользу Республики Армения с директора ГНКО «Национальное бюро экспертиз» Национальной академии наук Армении Аргама Норайровича Овсепяна (полномочия приостановлены по уголовному производству) и связанных с ним лиц:
• 5 объектов недвижимости, расположенных в городе Ереване, 2 из которых в административном районе Кентрон;
• 162 миллиона 812 тысяч драмов, которые не обоснованы законными доходами лица, имеют незаконное происхождение, переданы добросовестному приобретателю или не могут быть идентифицированы и конфискованы на основании правового регулирования части 4 статьи 20 Закона РА «О конфискации имущества незаконного происхождения»;