Դատախազությունը պահանջում է «AQUILA TECHNICS» ՍՊ ընկերության տնօրեն Կարեն Ավդալյանից հօգուտ Հայաստանի Հանրապետության բռնագանձել շարժական և անշարժ գույքեր, շուրջ 179 միլիոն դրամ
Գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչությունը պահանջ է ներկայացրել դատարանին՝ «AQUILA TECHNICS» ՍՊ ընկերության տնօրեն Կարեն Աշոտի Ավդալյանից և նրա հետ փոխկապակցված անձից հօգուտ Հայաստանի Հանրապետության բռնագանձել՝
• 2 անշարժ գույք, որից 1-ը գտնվում է Երևան քաղաքում, մյուսը՝ Արարատի մարզում.
• 7 շարժական գույք.
• 151 միլիոն 484 հազար դրամ՝ որպես ապօրինի դրամական միջոցների մնացորդ.
• 27 միլիոն 549 հազար դրամ, որը չի հիմնավորվում անձի օրինական եկամուտներով, ունի ապօրինի ծագում, փոխանցվել է բարեխիղճ ձեռք բերողի կամ հնարավոր չէ նույնականացնել և բռնագանձել:

The Prosecutor’s Office demands the confiscation of movable and immovable property and about AMD 179 million from Karen Avdalyan, Director of “AQUILA TECHNICS” LLC in favor of the Republic of Armenia
The Department for Confiscation of Property of Illicit Origin of the Prosecutor General’s Office has submitted a claim to the court demanding to confiscate from Karen Ashot Avdalyan, Director of “AQUILA TECHNICS” LLC and a his affiliated person in favor of the Republic of Armenia:
• 2 immovable properties, one located in Yerevan and the other in the Ararat region;
• 7 movable properties;
• Participation in 1 legal entity;
• AMD 151,484,000 as the balance of illicit monetary funds;
• AMD 27,549,000, which are not justified by the person’s lawful income, have illicit origin, and were either transferred to a bona fide acquirer or cannot be identified and confiscated.