Լոռու մարզի Ալավերդի համայնքին կվերադարձվի Թումանյան փողոցում գտնվող՝ 77.8 քմ մակերեսով բնակարան
Գլխավոր դատախազության պետական շահերի պաշտպանության վարչությունը 2025 թվականի հոկտեմբերի 17-ին հայց էր ներկայացրել Հակակոռուպցիոն դատարան՝ ընդդեմ Ալավերդի համայնքի և ֆիզիկական 4 անձանց՝ 2014 թվականի փետրվարի 1-ին կնքված առուվաճառքի պայմանագիրն անվավեր ճանաչելու և անվավերության հետևանքներ կիրառելու պահանջներով:
Հակակոռուպցիոն դատարանը 2026 թվականի մարտի 3-ի վճռով հաստատել է Գլխավոր դատախազության և Ալավերդի համայնքի ու ֆիզիկական 4 անձանց միջև կնքված հաշտության համաձայնությունը:
Հաշտության համաձայնության արդյունքում Լոռու մարզի Ալավերդի համայնքին կվերադարձվի Թումանյան փողոցի 5-րդ շենքի 77.87 քմ մակերեսով բնակարանը:

Общине Алаверди Лорийской области будет возвращена квартира площадью 77,8 кв.м на улице Туманяна. Генеральная прокуратура
Управление по защите государственных интересов Генеральной прокуратуры 17 октября 2025 года подало иск в Антикоррупционный суд против общины Алаверди и 4 физических лиц с требованиями признать недействительным договор купли-продажи, заключенный 1 февраля 2014 года, и применить последствия недействительности.
Антикоррупционный суд решением от 3 марта 2026 года утвердил мировое соглашение, заключенное между Генеральной прокуратурой, общиной Алаверди и 4 физическими лицами.
В результате мирового соглашения общине Алаверди Лорийской области будет возвращена квартира площадью 77.87 кв.м в доме №5 по улице Туманяна.