Լոռու մարզի Ալավերդի համայնքին կվերադարձվի Թումանյան փողոցում գտնվող՝ 77.8 քմ մակերեսով բնակարան
Գլխավոր դատախազության պետական շահերի պաշտպանության վարչությունը 2025 թվականի հոկտեմբերի 17-ին հայց էր ներկայացրել Հակակոռուպցիոն դատարան՝ ընդդեմ Ալավերդի համայնքի և ֆիզիկական 4 անձանց՝ 2014 թվականի փետրվարի 1-ին կնքված առուվաճառքի պայմանագիրն անվավեր ճանաչելու և անվավերության հետևանքներ կիրառելու պահանջներով:
Հակակոռուպցիոն դատարանը 2026 թվականի մարտի 3-ի վճռով հաստատել է Գլխավոր դատախազության և Ալավերդի համայնքի ու ֆիզիկական 4 անձանց միջև կնքված հաշտության համաձայնությունը:
Հաշտության համաձայնության արդյունքում Լոռու մարզի Ալավերդի համայնքին կվերադարձվի Թումանյան փողոցի 5-րդ շենքի 77.87 քմ մակերեսով բնակարանը:

A 77.8 sq.m. apartment on Tumanyan street will be returned to the Alaverdi Community of Lori region
On October 17, 2025, the Department for the State Interests Protection of the Prosecutor General’s Office filed a claim with the Anti-Corruption Court against the Alaverdi community and 4 individuals, demanding to declare invalid the purchase and sale agreement concluded on February 1, 2014, and to apply the consequences of its invalidity.
By its decision of March 3, 2026, the Anti-Corruption Court approved the settlement agreement concluded between the Prosecutor General’s Office, the Alaverdi community and the four individuals.
As a result of the settlement agreement, a 77.87 sq.m. apartment in Building 5 on Tumanyan Street will be returned to the Alaverdi community of Lori region.