Դատախազությունը պահանջում է ՀՀ ոստիկանության նախկին պետ Վալերիյ Օսիպյանից հօգուտ Հայաստանի Հանրապետության բռնագանձել 4 անշարժ և շարժական գույք, դրամական միջոցներ
Գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչությունը պահանջ է ներկայացրել դատարանին՝ ՀՀ ոստիկանության նախկին պետ Վալերիյ Օսիպյանից և նրա հետ փոխկապակցված անձից հօգուտ Հայաստանի Հանրապետության բռնագանձել՝
• Երևան քաղաքում գտնվող 3 անշարժ գույք, որից 2-ը գտնվում են Կենտրոն վարչական շրջանում (անշարժ գույքերի շուկայականին մոտարկված կադաստրային արժեքը 125 միլիոն 580 հազար դրամ է).
• 48 միլիոն դրամ՝ որպես ապօրինի դրամական միջոցների մնացորդ.
• 8 միլիոն դրամ, որը չի հիմնավորվում անձի օրինական եկամուտներով, ունի ապօրինի ծագում, փոխանցվել է բարեխիղճ ձեռք բերողի կամ հնարավոր չէ նույնականացնել և բռնագանձել:

Прокуратура требует от бывшего начальника Полиции РА Валерия Осипяна конфисковать в пользу РА 4 единицы недвижимого и движимого имущества, денежные средства
Управление по взысканию имущества незаконного происхождения Генеральной прокуратуры обратилось в суд с требованием о конфискации у бывшего начальника полиции Валерия Осипяна, а также у аффилированных с ним лиц:
- 3 объекта недвижимости в городе Ереване, 2 из которых находятся в административном районе Кентрон (кадастровая стоимость объектов недвижимости составляет 125 млн 580 тыс. драм);
- 1 движимое имущество;
- 48 млн драм в качестве остатка незаконных денежных средств;
- 8 млн. драм, которые не обоснованы законным доходом лица, имеют незаконное происхождение, были переданы добросовестному приобретателю или не могут быть идентифицированы и конфискованы.