Դատախազությունը պահանջում է Աջափնյակ վարչական շրջանի նախկին ղեկավար Արտավազդ Սարգսյանից հօգուտ Հայաստանի Հանրապետության բռնագանձել 4 անշարժ և շարժական գույք, 325.5 միլիոն դրամ
Գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչությունը պահանջ է ներկայացրել դատարանին՝ 2011-2012 թվականներին Կառավարությանն առընթեր պետական գույքի կառավարման վարչության պետի տեղակալի, իսկ 2012 թվականից մինչև 2018 թվականն Աջափնյակ վարչական շրջանի ղեկավարի պաշտոնը զբաղեցրած Արտավազդ Սարգսյանից և նրան փոխկապակցված անձանցից հօգուտ Հայաստանի Հանրապետության բռնագանձել՝

The Prosecutor’s Office demands the confiscation of 4 immovable and movable properties, as well as AMD 325.5 million from Artavazd Sargsyan, Former Head of Ajapnyak district in favor of the Republic of Armenia
The Department for Confiscation of Property of Illicit Origin of the Prosecutor General’s Office has submitted a claim to the court demanding to confiscate from Artavazd Sargsyan, who served as Deputy Head of the State Property Management Department under the Government in 2011–2012 and as Head of the Ajapnyak Administrative District from 2012 to 2018, as well as from persons affiliated with him in favor of the Republic of Armenia: