Դատախազությունը պահանջում է Աջափնյակ վարչական շրջանի նախկին ղեկավար Արտավազդ Սարգսյանից հօգուտ Հայաստանի Հանրապետության բռնագանձել 4 անշարժ և շարժական գույք, 325.5 միլիոն դրամ
Գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչությունը պահանջ է ներկայացրել դատարանին՝ 2011-2012 թվականներին Կառավարությանն առընթեր պետական գույքի կառավարման վարչության պետի տեղակալի, իսկ 2012 թվականից մինչև 2018 թվականն Աջափնյակ վարչական շրջանի ղեկավարի պաշտոնը զբաղեցրած Արտավազդ Սարգսյանից և նրան փոխկապակցված անձանցից հօգուտ Հայաստանի Հանրապետության բռնագանձել՝

Прокуратура требует от бывшего главы административного района Ачапняк Артавазда Саргсяна конфисковать в пользу Республики Армения 4 объекта недвижимого и движимого имущества на сумму 325,5 млн драм
Управление по взысканию имущества незаконного происхождения Генеральной прокуратуры подало в суд требование о конфискации в пользу Республики Армения у Артавазда Саргсяна, занимавшего должность заместителя руководителя Комитета по управлению государственным имуществом при Правительстве в 2011-2012 годы, а с 2012 года по 2018 года главы административного района Ачапняк, и аффилированных с ним лиц: