Դատախազությունը պահանջում է ՊՆ երկրորդ բանակային կորպուսի նախկին հրամանատար Պողոս Պողոսյանից հօգուտ Հայաստանի Հանրապետության բռնագանձել 2 անշարժ գույք և շուրջ 452 միլիոն դրամ
Գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչությունը պահանջ է ներկայացրել դատարանին՝ Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերի սպառազինության վարչության նախկին պետ, Պաշտպանության նախարարության երկրորդ բանակային կորպուսի նախկին հրամանատար Պողոս Լյովայի Պողոսյանի հետ փոխկապակցված անձանցից (Պողոս Պողոսյանը մահացել է 2024 թվականին) հօգուտ Հայաստանի Հանրապետության բռնագանձել՝

Прокуратура требует от Погоса Погосяна, бывшего командира Второго армейского корпуса МО, конфисковать 2 объекта недвижимости и около 452 млн драм в пользу Республики Армения
Управление по взысканию имущества незаконного происхождения Генеральной прокуратуры обратилось в суд с требованием о конфискации от лиц, связанных с бывшим начальником Управления вооружений Вооруженных Сил Республики Армения, бывшим командиром Второго армейского корпуса Министерства обороны Погосом Леваевичем Погосяном (Погос Погосян умер в 2024 году), о взыскании в пользу Республики Армения имущества, имеющего незаконное происхождение: