Դատախազությունը պահանջում է ՊՆ երկրորդ բանակային կորպուսի նախկին հրամանատար Պողոս Պողոսյանից հօգուտ Հայաստանի Հանրապետության բռնագանձել 2 անշարժ գույք և շուրջ 452 միլիոն դրամ
Գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչությունը պահանջ է ներկայացրել դատարանին՝ Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերի սպառազինության վարչության նախկին պետ, Պաշտպանության նախարարության երկրորդ բանակային կորպուսի նախկին հրամանատար Պողոս Լյովայի Պողոսյանի հետ փոխկապակցված անձանցից (Պողոս Պողոսյանը մահացել է 2024 թվականին) հօգուտ Հայաստանի Հանրապետության բռնագանձել՝

The Prosecutor’s Office demands the confiscation of 2 properties and around AMD 452 million from Poghos Poghosyan, the former Commander of the Second Army Corps in favor of the Republic of Armenia
The Department for Confiscation of Property of Illicit Origin of the Prosecutor General’s Office filed a claim to the court to confiscate from individuals affiliated to Poghos Poghosyan, the former Head of the Armament Department of the RA Armed Forces and former Commander of the Second Army Corps of the Ministry of Defense (Poghos Poghosyan passed away in 2024) in favor of the Republic of Armenia: