Գլխավոր դատախազությունը պահանջում է ՊԵԿ նախկին գլխավոր մաքսային տեսուչից հօգուտ Հայաստանի Հանրապետության բռնագանձել անշարժ և շարժական գույքեր, դրամական միջոցներ
Գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչությունը պահանջ է ներկայացրել դատարանին՝ Պետական եկամուտների կոմիտեի «Արարատյան» մաքսատուն-վարչության նախկին գլխավոր մաքսային տեսուչ Սամվել Մանվելի Հովեսյանից և նրան փոխկապակցված անձից հօգուտ Հայաստանի Հանրապետության բռնագանձել՝
• 1 գույքի գնման իրավունք.
• 30 միլիոն 581 հազար դրամ ներդրված ավանդի գումար.
• 1 փոխառության պահանջի իրավունքի ապօրինի մասը՝ 1 միլիոն 759 հազար դրամ.
• 945 հազար դրամ՝ որպես ապօրինի եկամուտների և միջոցների մնացորդ.
• 22 միլիոն 661 հազար դրամ, որը 2017-2025 թվականների ընթացքում չի հիմնավորվում անձի օրինական եկամուտներով, ունի ապօրինի ծագում, փոխանցվել է բարեխիղճ ձեռքբերողի կամ հնարավոր չէ նույնականացնել և բռնագանձել՝ հիմք ընդունելով «Ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման մասին» ՀՀ օրենքի 20-րդ հոդվածի 4-րդ մասի իրավակարգավորումը:

The Prosecutor General's Office demands that former General Tax Inspector of SRC to confiscate real estates and monetary means in favor of the Republic of Armenia
The Department of Confiscation of Property of Illicit Origin of the Prosecutor General's Office submitted a claim to the court to confiscate from the former General Tax Inspector of “Araratyan” Customs House Department of the State Revenue Committee of the Republic of Armenia, and his affiliated person in favor of the Republic of Armenia:
• 3 immovable properties
• 1 right to purchase
• 1 transportation means
• 1 participation in a legal entity
• 30 million 581 thousand AMD invested deposit amount
• 1 illegal part of the right to claim a loan: AMD 1 million 759 thousand
• AMD 215 million as a sum total of the remainder of illicit income and funds not substantiated by a lawful income and transferred to bona fide third parties
• AMD 945 thousand as the balance of illegal income and funds
• AMD 22 million 661 thousand, which is not justified by the legal income of the person during 2017-2025, has an illegal origin, was transferred to a bona fide acquirer or cannot be identified and confiscated, based on the legal regulation of Article 20, Part 4 of the RA Law "On the Confiscation of Property of Illegal Origin".