Գլխավոր դատախազությունը պահանջում է ՊԵԿ նախկին գլխավոր մաքսային տեսուչից հօգուտ Հայաստանի Հանրապետության բռնագանձել անշարժ և շարժական գույքեր, դրամական միջոցներ
Գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչությունը պահանջ է ներկայացրել դատարանին՝ Պետական եկամուտների կոմիտեի «Արարատյան» մաքսատուն-վարչության նախկին գլխավոր մաքսային տեսուչ Սամվել Մանվելի Հովեսյանից և նրան փոխկապակցված անձից հօգուտ Հայաստանի Հանրապետության բռնագանձել՝
• 1 գույքի գնման իրավունք.
• 30 միլիոն 581 հազար դրամ ներդրված ավանդի գումար.
• 1 փոխառության պահանջի իրավունքի ապօրինի մասը՝ 1 միլիոն 759 հազար դրամ.
• 945 հազար դրամ՝ որպես ապօրինի եկամուտների և միջոցների մնացորդ.
• 22 միլիոն 661 հազար դրամ, որը 2017-2025 թվականների ընթացքում չի հիմնավորվում անձի օրինական եկամուտներով, ունի ապօրինի ծագում, փոխանցվել է բարեխիղճ ձեռքբերողի կամ հնարավոր չէ նույնականացնել և բռնագանձել՝ հիմք ընդունելով «Ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման մասին» ՀՀ օրենքի 20-րդ հոդվածի 4-րդ մասի իրավակարգավորումը:

Генеральная прокуратура требует от бывшего главного таможенного инспектора КГД конфисковать недвижимое и движимое имущество, денежные средства в пользу Республики Армения
Управление по делам о конфискации имущества незаконного происхождения Генеральной прокуратуры представило в суд иск о взыскании в пользу Республики Армения с бывшего главного таможенного инспектора Араратского таможенного управления Комитета государственных доходов Самвела Манвеловича Овесяна и связанного с ним лица:
- 3 недвижимости;
- 1 право на покупку имущества;
- 1 участие в юридическом лице;
- Сумму вклада в размере 30 миллионов 581 тысячи драмов;
- 1 незаконную часть права требования займа - 1 миллион 759 тысяч драмов;
- 945 тысяч драмов в качестве остатка незаконных доходов и средств;
- 22 миллиона 661 тысяча драмов, которые в течение 2017-2025 годов не были обоснованы законными доходами лица, имеют незаконное происхождение, были переданы добросовестному приобретателю или не могут быть идентифицированы и конфискованы на основании правового регулирования части 4 статьи 20 Закона РА «О конфискации имущества незаконного происхождения».