Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանի՝ 2025 թվականի սեպտեմբեր-դեկտեմբեր ամիսների հրամաններով՝ Դատախազությունում տեղի են ունեցել կադրային մի շարք փոփոխություններ:
• Գլխավոր դատախազության Հակակոռուպցիոն կոմիտեում մինչդատական վարույթի օրինականության նկատմամբ հսկողության վարչության պետի տեղակալ Մովսես Անտոնյանը փոխադրվել է Լոռու մարզի դատախազի պաշտոնին:
• Լոռու մարզի դատախազ Արմեն Շահբազյանը փոխադրվել է Գլխավոր դատախազության Հակակոռուպցիոն կոմիտեում մինչդատական վարույթի օրինականության նկատմամբ հսկողության վարչության պետի տեղակալի պաշտոնին:
• Քրիստինե Մանուկյանը նշանակվել է Գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչության դատախազի պաշտոնին:
• Միլենա Տոնեյանը նշանակվել է Գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչության դատախազի պաշտոնին:
• Արման Մանուչարյանը նշանակվել է Գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչության դատախազի պաշտոնին:
• Երևան քաղաքի Աջափնյակ և Դավթաշեն վարչական շրջանների դատախազության ավագ դատախազ Ալինա Համբարձումյանն ազատվել է զբաղեցրած պաշտոնից:
• Երևան քաղաքի Շենգավիթ վարչական շրջանի դատախազության դատախազ Էլեն Ալեքսանյանն ազատվել է զբաղեցրած պաշտոնից:
• Կոտայքի մարզի դատախազի տեղակալ Գոռ Խանզադյանն ազատվել է զբաղեցրած պաշտոնից:
• Տիգրանուհի Բադալյանը նշանակվել է Գեղարքունիքի մարզի դատախազի տեղակալի պաշտոնին՝ ազատվելով նույն մարզի դատախազության ավագ դատախազի պաշտոնից:
• Գեղարքունիքի մարզի դատախազության ավագ դատախազ Արսեն Մկրտչյանը փոխադրվել է Կոտայքի մարզի դատախազության ավագ դատախազի պաշտոնին:
• Գևորգ Հակոբյանը նշանակվել է Արագածոտնի մարզի դատախազության ավագ դատախազի պաշտոնին՝ ազատվելով նույն մարզի դատախազության դատախազի պաշտոնից:
• Տավուշի մարզի դատախազության դատախազ Անահիտ Այվազյանը փոխադրվել է Երևան քաղաքի Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների դատախազության դատախազի պաշտոնին:
• Երևան քաղաքի Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների դատախազության դատախազ Տիգրան Վարդանյանը փոխադրվել է Արմավիրի մարզի դատախազության դատախազի պաշտոնին:
• Գրիգոր Հարությունյանը նշանակվել է Կոտայքի մարզի դատախազության ավագ դատախազի պաշտոնին՝ ազատվելով նույն մարզի դատախազության դատախազի պաշտոնից:
• Կոտայքի մարզի դատախազության ավագ դատախազ Արեգ Հարությունյանն ազատվել է զբաղեցրած պաշտոնից:
• Արմավիրի մարզի դատախազի տեղակալ Մհեր Եսայանն ազատվել է զբաղեցրած պաշտոնից:
• Արմավիրի մարզի դատախազության դատախազ Գալուստ Ղազարյանն ազատվել է զբաղեցրած պաշտոնից:
• Կապանի կայազորի զինվորական դատախազության ավագ դատախազ Մհեր Ղահրամանյանը փոխադրվել է Կոտայքի մարզի դատախազության ավագ դատախազի պաշտոնին:
• Տավուշի կայազորի զինվորական դատախազության դատախազ Վահագն Վարդանյանը փոխադրվել է Արմավիրի մարզի դատախազության դատախազի պաշտոնին:

Staff reforms took place in the Prosecutor's Office based on the orders of Anna Vardapetyan, Prosecutor General of the Republic of Armenia, issued during September-December of 2025.
- Movses Antonyan, Deputy Head of the Department of Supervision over Legality of Pre-trial Proceedings in the RA Anti-Corruption Committee of the Prosecutor General’s Office was transferred to the position of the Prosecutor of Lori Region.
- Kristine Manukyan was appointed to the position of the Prosecutor of the Department for Confiscation of Property of Illicit Origin of the Prosecutor General’s Office.
- Milena Toneyan was appointed to the position of the Prosecutor of the Department for Confiscation of Property of Illicit Origin of the Prosecutor General’s Office.
- Arman Manucharyan appointed to the position of the Prosecutor of the Department for Confiscation of Property of Illicit Origin of the Prosecutor General’s Office.
- Alina Hambardzumyan, the Senior Prosecutor of the Prosecutor’s Office of Ajapnyak and Davtashen Administrative Districts of Yerevan City was dismissed from the position held.
- Elen Aleksanyan, the Prosecutor of the Prosecutor’s Office of Shengavit Administrative District of Yerevan City was dismissed from the position held.
- Gor Khanzadyan, Deputy Prosecutor of Kotayk Region was dismissed from the position held.
- Tigranuhi Badalyan was appointed to the position of the Deputy Prosecutor of Gegharkunik Region and was dismissed from the position of the Senior Prosecutor of the same Prosecutor’s Office.
- Arsen Mkrtchyan, Senior Prosecutor of the Prosecutor’s Office of Gegharkunik Region and was dismissed from the position of the Senior Prosecutor of the same Prosecutor’s Office.
- Gevorg Hakobyan was appointed to the position of Senior Prosecutor of the Prosecutor's Office of Aragatsotn Region, and was dismissed from the position of the Senior Prosecutor of the same Prosecutor’s Office.
- Anahit Ayvazyan, the Prosecutor of the Prosecutor's Office of Tavush Region was transferred to the position of Prosecutor of the Kentron and Nork-Marash Administrative Districts of Yerevan City.
- Tigran Vardanyan, Prosecutor of the Kentron and Nork-Marash Administrative Districts of Yerevan, was transferred to the position of the Prosecutor of the Prosecutor's Office of Armavir Region.
- Grigor Harutyunyan was appointed to the position of Senior Prosecutor of the Prosecutor's Office of Kotayk Region, and was dismissed from the position of the Senior Prosecutor of the same Prosecutor’s Office.
- Areg Harutyunyan, Senior Prosecutor of the Prosecutor's Office of Kotayk Region and was dismissed from the position.
- Mher Yesayan, Deputy Prosecutor of Armavir Region and was dismissed from the position.
- Galust Ghazaryan, Prosecutor of the Prosecutor's Office of Armavir Region was dismissed from the position.
- Mher Ghahramanyan, Senior Prosecutor of the Kapan Garrison Military Prosecutor's Office, has been transferred to the position of Senior Prosecutor of the Prosecutor's Office of Kotayk Region.
- Vahagn Vardanyan, Prosecutor of the Tavush Garrison Military Prosecutor's Office, has been transferred to the position of the Prosecutor of the Prosecutor's Office of Armavir Region.