Դատախազությունը, 2025 թվականի հունվարի 1-ից առ այսօր, բացառիկ լիազորության շրջանակում, պետությանն է վերադարձրել 175 միլիոն 640 հազար ԱՄՆ դոլարին համարժեք գույք և դրամական միջոց
Դատախազությունը, 2025 թվականի հունվարի 1-ից առ այսօր, պետական (համայնքային) շահերի պաշտպանության հայց հարուցելու բացառիկ լիազորության շրջանակում, ինչպես նաև դատախազական ներգործության արդյունքում, պետությանը կամ համայնքին է վերադարձրել 175 միլիոն 640 հազար ԱՄՆ դոլարին համարժեք 66 միլիարդ 667 միլիոն դրամ արժեքով գույք, այդ թվում՝ մանկապարտեզներ, մշակույթի տուն, մարզադաշտ, բնության հուշարձան, պուրակներ, հողատարածքներ և դրամական միջոցներ:

Прокуратура в рамках своих исключительных полномочий с 1 января 2025 года по настоящее время вернула государству имущество и денежные средства на сумму, эквивалентную 175 млн 640 тыс. долларов США
Прокуратура с 1 января 2025 года по настоящее время в рамках исключительных полномочий по возбуждению иска в защиту государственных (общинных) интересов, а также в результате прокурорского вмешательства вернула государству или общине имущество на сумму 66 млрд 667 млн драм, что эквивалентно 175 млн 640 тыс. долларов США, в том числе детские сады, дом культуры, стадион, памятник природы, парки, земельные участки и фонды.