Կապան համայնքի սեփականության իրավունքն է վերականգնվել 4.16 հա մակերեսով, շուրջ 33 միլիոն դրամ արժեքով հողամասի նկատմամբ
Սյունիքի մարզի Կապան համայնքի սեփականության իրավունքն է վերականգնվել նույն համայնքի Սյունիք գյուղ 25 հասցեում գտնվող՝ 4.16 հա մակերեսով, 32 միլիոն 947 հազար դրամ շուկայականին մոտարկված կադաստրային արժեքով հողամասի նկատմամբ:
Հիշեցնենք, որ Քննչական կոմիտեում նախաձեռնված քրեական վարույթին զուգահեռ՝ Գլխավոր դատախազության կողմից Կապան համայնքի ղեկավարին 2025 թվականի հունիսի 16-ին հասցեագրված գրության հիման վրա՝ դադարեցվել էր Սյունիք գյուղ 25 հասցեում գտնվող հողատարածքի նկատմամբ «Հայաստանի ԴՕՍԱԱՖ» համահայկական հայրենասիրական հասարակական կազմակերպության «Կապանի ավտոդպրոց» ՍՊԸ-ի օգտագործման իրավունքը:

Ownership rights of the Kapan community have been restored over a 4.16 ha land plot with a value of about AMD 33 million
The ownership rights of the Kapan community of Syunik region have been restored over a 4.16 ha land plot located at 25 Syunik Village, Kapan community, with a cadastral value approximating the market value of AMD 32,947,000.
It should be recalled that, alongside the criminal proceedings initiated by the Investigative Committee, based on the letter of the Prosecutor General’s Office, dated June 16, 2025, and addressed to the Head of the Kapan community the right of use over the land plot located at 25 Syunik Village by the LLC “Kapan Driving School” of “DOSAAF OF ARMENIA” All-Armenian Patriotic NGO was terminated.