Գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը հանդիպել է Իտալիայի Զինվորական դատական խորհրդի փոխնախագահ Պիետրո Լաֆրանկոյին
Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը, Իտալիայի Հանրապետություն կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում, 2025 թվականի նոյեմբերի 7-ին հանդիպել է Իտալիայի Զինվորական դատական ​​խորհրդի փոխնախագահ Պիետրո Լաֆրանկոյին և Խորհրդի անդամներին:
Աննա Վարդապետյանը շնորհակալություն է հայտնել Իտալիայի Զինվորական դատական ​​խորհրդի փոխնախագահին ջերմ ընդունելության համար և ընդգծել, որ Հայաստանի Հանրապետության զինվորական դատախազության և Իտալիայի Հանրապետության վճռաբեկ դատարանի զինվորական գլխավոր դատախազության միջև ժամեր անց Համագործակցության խորացման վերաբերյալ փոխըմբռնման հուշագիրը կընդլայնի զինվորական դատախազների մասնագիտական փոխգործակցության ոլորտում համագործակցության շրջանակները։

Генеральный прокурор Анна Вардапетян встретилась с вице-президентом Военно-судебного совета Италии Пьетро Лафранко
Генеральный прокурор Республики Армения Анна Вардапетян в рамках рабочего визита в Итальянскую Республику 7 ноября 2025 года встретилась с заместителем председателя Военно-судебного совета Италии Пьетро Лафранко и членами Совета.
Анна Вардапетян поблагодарила вице-президента Военно-судебного совета Италии за теплый прием и подчеркнула, что предстоящий Меморандум о взаимопонимании по углублению сотрудничества между Военной прокуратурой Республики Армения и Военной прокуратурой Кассационного суда Итальянской Республики позволит расширить рамки сотрудничества в сфере профессионального взаимодействия военных прокуроров.