Գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը հանդիպել է Իտալիայի Զինվորական դատական խորհրդի փոխնախագահ Պիետրո Լաֆրանկոյին
Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը, Իտալիայի Հանրապետություն կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում, 2025 թվականի նոյեմբերի 7-ին հանդիպել է Իտալիայի Զինվորական դատական ​​խորհրդի փոխնախագահ Պիետրո Լաֆրանկոյին և Խորհրդի անդամներին:
Աննա Վարդապետյանը շնորհակալություն է հայտնել Իտալիայի Զինվորական դատական ​​խորհրդի փոխնախագահին ջերմ ընդունելության համար և ընդգծել, որ Հայաստանի Հանրապետության զինվորական դատախազության և Իտալիայի Հանրապետության վճռաբեկ դատարանի զինվորական գլխավոր դատախազության միջև ժամեր անց Համագործակցության խորացման վերաբերյալ փոխըմբռնման հուշագիրը կընդլայնի զինվորական դատախազների մասնագիտական փոխգործակցության ոլորտում համագործակցության շրջանակները։

Prosecutor General Anna Vardapetyan had a meeting with Vice President of the Italian Military Judicial Council Pietro Lafranco
On November 7, 2025, within the framework of her working visit to the Italian Republic, Anna Vardapetyan, Prosecutor General of the Republic of Armenia met with Pietro Lafranco, Vice President of the Italian Military Judicial Council, as well as members of the Council.
Anna Vardapetyan expressed her gratitude to the Vice President of the Military Judicial Council of Italy for the warm reception and emphasized that the upcoming signing of the Memorandum of Understanding on Enhancing Cooperation between the Military Prosecutor’s Office of the Republic of Armenia and the Office of the Military Prosecutor General at the Supreme Court of Cassation of the Italian Republic would expand the scope of professional collaboration between the military prosecutors of the two countries.