Գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանն աշխատանքային այցով մեկնել է Իտալիայի Հանրապետություն
Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանն աշխատանքային այցով մեկնել է Իտալիայի Հանրապետություն:
Աշխատանքային այցի շրջանակում Աննա Վարդապետյանը կհանդիպի Իտալիայի Վճռաբեկ դատարանի գլխավոր դատախազ Պիետրո Գաետային,  Իտալիայի  Գերագույն վճռաբեկ դատարանին կից գլխավոր զինվորական դատախազ Մաուրիցիո Բլոկին, Իտալիայի Վերաքննիչ Զինվորական դատարանի նախագահ Ջուզեպպե Մացիին և Վերաքննիչ դատարանի գլխավոր զինվորական դատախազ Մարկո Դե Պաոլիսին, ինչպես նաև Իտալիայի Զինվորական դատական ​​խորհրդի փոխնախագահ Պիետրո Լաֆրանկոյին և Խորհրդի անդամներին:
Գլխավոր դատախազի ղեկավարած պատվիրակության կազմում են նաև ՀՀ զինվորական դատախազ, ՀՀ գլխավոր դատախազի տեղակալ Գրիգոր Էլիզբարյանը և ՀՀ գլխավոր դատախազի տեղակալ Եղիազար Ավագյանը:
Այցի շրջանակում կստորագրվի Համագործակցության ընդլայնման մասին փոխըմբռնման հուշագիր՝ Հայաստանի Հանրապետության զինվորական դատախազության և Իտալիայի Հանրապետության գերագույն վճռաբեկ դատարանին կից Գլխավոր զինվորական դատախազության միջև:

Генеральный прокурор Анна Вардапетян отбыла с рабочим визитом в Итальянскую Республику
Генеральный прокурор Республики Армения Анна Вардапетян отбыла с рабочим визитом в Итальянскую Республику.
В рамках рабочего визита Анна Вардапетян встретится с главным прокурором Кассационного суда Италии Пьетро Гаэта, главным военным прокурором Верховного кассационного суда Италии Маурицио Блоком, председателем Военного апелляционного суда Италии Джузеппе Мацци и главным военным прокурором Апелляционного суда Италии Марко Де Паолисом, а также с заместителем председателя Военно-судебного совета Италии Пьетро Лафранко и членами Совета.
В состав делегации, возглавляемой Генеральным прокурором, входят также Военный прокурор РА, заместитель Генерального прокурора РА Григор Элизбарян и заместитель Генерального прокурора РА Егиазар Авагян.
В ходе визита будет подписан Меморандум о взаимопонимании по расширению сотрудничества между Военной прокуратурой Республики Армения и Генеральной военной прокуратурой при Верховном кассационном суде Итальянской Республики.