Հայաստանի Հանրապետության սեփականության իրավունքն է վերականգնվել Արմավիր քաղաքում գտնվող՝ 6 հա մակերեսով հողատարածքի և 88.9 քմ մակերեսով ավտոդրոմի նկատմամբ
2025 թվականի նոյեմբերի 3-ին Հայաստանի Հանրապետության սեփականության իրավունքն է վերականգնվել Արմավիրի մարզի Արմավիր քաղաքի Նանսենի 45 ավտոդրոմ հասցեում գտնվող՝ 6 հա մակերեսով հողատարածքի և 88.9 քմ մակերեսով ավտոդրոմի նկատմամբ: Շուկայականին մոտարկված կադաստրային ընդհանուր արժեքը՝ 77 միլիոն 144 հազար դրամ:
Հիշեցնենք, որ Քննչական կոմիտեում նախաձեռնված քրեական վարույթին զուգահեռ՝ Գլխավոր դատախազության պետական շահերի պաշտպանության վարչությունը հայցադիմում էր ներկայացրել Վարչական դատարան՝ պահանջելով անվավեր ճանաչել Արմավիր քաղաքի Նանսենի 45 հասցեի անշարժ գույքերի նկատմամբ «Հայաստանի ԴՕՍԱԱՖ» համահայկական հայրենասիրական հասարակական կազմակերպության անվամբ կատարված սեփականության իրավունքի պետական գրանցումը:

The ownership right of the Republic of Armenia has been restored over a 6-hectare land plot and an 88.9-square-meter autodrome located in the city of Armavir: Prosecutor general’s Office
On November 3, 2025, the ownership right of the Republic of Armenia was restored over a 6-hectare land plot and an 88.9-square-meter autodrome located at 45 Nansen, Armavir City, Armavir Region.
The total cadastral value, approximated to the market one, amounts to AMD 77,144,000.
It should be recalled that, alongside the criminal proceedings initiated by the Investigative Committee, the Department of the State Interests Protection of the Prosecutor General’s Office had filed a claim with the Administrative Court, requesting to declare invalid the state registration of ownership of the real estate located at 45 Nansen, under the name of the “DOSAAF of Armenia” All-Armenian Patriotic NGO.