Հայաստանի Հանրապետության սեփականության իրավունքն է վերականգնվել Արմավիր քաղաքում գտնվող՝ 6 հա մակերեսով հողատարածքի և 88.9 քմ մակերեսով ավտոդրոմի նկատմամբ
2025 թվականի նոյեմբերի 3-ին Հայաստանի Հանրապետության սեփականության իրավունքն է վերականգնվել Արմավիրի մարզի Արմավիր քաղաքի Նանսենի 45 ավտոդրոմ հասցեում գտնվող՝ 6 հա մակերեսով հողատարածքի և 88.9 քմ մակերեսով ավտոդրոմի նկատմամբ: Շուկայականին մոտարկված կադաստրային ընդհանուր արժեքը՝ 77 միլիոն 144 հազար դրամ:
Հիշեցնենք, որ Քննչական կոմիտեում նախաձեռնված քրեական վարույթին զուգահեռ՝ Գլխավոր դատախազության պետական շահերի պաշտպանության վարչությունը հայցադիմում էր ներկայացրել Վարչական դատարան՝ պահանջելով անվավեր ճանաչել Արմավիր քաղաքի Նանսենի 45 հասցեի անշարժ գույքերի նկատմամբ «Հայաստանի ԴՕՍԱԱՖ» համահայկական հայրենասիրական հասարակական կազմակերպության անվամբ կատարված սեփականության իրավունքի պետական գրանցումը:

Восстановлены права собственности Республики Армения на земельный участок площадью 6 га и автодром площадью 88,9 кв.м, расположенные в городе Армавире
3 ноября 2025 года восстановлены права собственности Республики Армения на земельный участок площадью 6 га и автодром площадью 88,9 кв.м, расположенные по адресу: Армавирская область, город Армавир, Нансена 45. Общая кадастровая стоимость, приближенная к рыночной, составляет 77 млн 144 тыс. драм.
Напомним, что параллельно с уголовным производством, возбужденным Следственным комитетом, Управление по защите государственных интересов Генеральной прокуратуры подало иск в Административный суд с требованием признать недействительными государственную регистрацию права собственности, произведенную на имя Всеармянской патриотической общественной организации «ДОСААФ Армении» в отношении недвижимого имущества, расположенного по адресу: город Армавир, Нансена 45.