Հայաստանի Հանրապետության սեփականության իրավունքն է վերականգնվել Լոռու մարզի Օձուն բնակավայրում գտնվող՝ 4 հա մակերեսով հողամասի նկատմամբ
2025 թվականի նոյեմբերի 3-ին Հայաստանի Հանրապետության սեփականության իրավունքն է վերականգնվել Լոռու մարզի Օձուն բնակավայրի 8 հասցեում գտնվող՝ 4 հա մակերեսով հողատարածքի նկատմամբ: Հողատարածքի՝ շուկայականին մոտարկված կադաստրային արժեքը 20 միլիոն 592 հազար դրամ է:
Հիշեցնենք, որ Քննչական կոմիտեում նախաձեռնված քրեական վարույթին զուգահեռ՝ Գլխավոր դատախազության պետական շահերի պաշտպանության վարչությունը հայցադիմում էր ներկայացրել Վարչական դատարան՝ պահանջելով անվավեր ճանաչել Լոռու մարզի Օձուն բնակավայրում գտնվող հողատարածքի նկատմամբ «Հայաստանի ԴՕՍԱԱՖ» համահայկական հայրենասիրական հասարակական կազմակերպության անվամբ կատարված սեփականության իրավունքի պետական գրանցումը:

Восстановлены права собственности Республики Армения на земельный участок площадью 4 га, расположенный в населенном пункте Одзун Лорийской области
3 ноября 2025 года были восстановлены права собственности Республики Армения на земельный участок площадью 4 га, расположенный по адресу: Лорийская область, населенный пункт Одзун, 8. Кадастровая стоимость земельного участка, приближенная к рыночной, составляет 20 млн 592 тыс. драм.
Напомним, что параллельно с уголовным производством, возбужденным Следственным комитетом, Управление по защите государственных интересов Генеральной прокуратуры подало иск в Административный суд с требованием признать недействительными государственную регистрацию права собственности, произведенную на имя Всеармянской патриотической общественной организации «ДОСААФ Армении» на земельный участок, расположенного в населенном пункте Одзун Лорийской области.