Հայաստանի Հանրապետության սեփականության իրավունքն է վերականգնվել Լոռու մարզի Օձուն բնակավայրում գտնվող՝ 4 հա մակերեսով հողամասի նկատմամբ
2025 թվականի նոյեմբերի 3-ին Հայաստանի Հանրապետության սեփականության իրավունքն է վերականգնվել Լոռու մարզի Օձուն բնակավայրի 8 հասցեում գտնվող՝ 4 հա մակերեսով հողատարածքի նկատմամբ: Հողատարածքի՝ շուկայականին մոտարկված կադաստրային արժեքը 20 միլիոն 592 հազար դրամ է:
Հիշեցնենք, որ Քննչական կոմիտեում նախաձեռնված քրեական վարույթին զուգահեռ՝ Գլխավոր դատախազության պետական շահերի պաշտպանության վարչությունը հայցադիմում էր ներկայացրել Վարչական դատարան՝ պահանջելով անվավեր ճանաչել Լոռու մարզի Օձուն բնակավայրում գտնվող հողատարածքի նկատմամբ «Հայաստանի ԴՕՍԱԱՖ» համահայկական հայրենասիրական հասարակական կազմակերպության անվամբ կատարված սեփականության իրավունքի պետական գրանցումը:

The ownership right of the Republic of Armenia has been restored over a 4-hectare land plot located in the Odzun settlement of the Lori Province: Prosecutor General’s Office
On November 3, 2025, the ownership right of the Republic of Armenia was restored over a 4-hectare land plot located at 8 Odzun settlement, Lori Province.
The cadastral value of the land, approximated to the market value, is AMD 20 million 592 thousand.
It should be recalled that, alongside the criminal proceedings initiated by the Investigative Committee, the Department of the State Interests Protection of the Prosecutor General’s Office had filed a claim with the Administrative Court, requesting to declare invalid the state registration of ownership of the land plot located at Odzun, Lori Region, under the name of the “DOSAAF of Armenia” All-Armenian Patriotic NGO.