Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը 2025 թվականի հոկտեմբերի 24-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ռուսաստանի Դաշնության արտակարգ և լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինին:
Աննա Վարդապետյանը ողջունել է դեսպանին ՀՀ գլխավոր դատախազությունում և կարևորել երկու երկրների դատախազությունների համագործակցությունը:
Հանդիպման ընթացքում, ի թիվս երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցերի, կողմերն անդրադարձել են 2025 թվականի հոկտեմբերի 3-ին Երևանում կայացած՝ Կոռուպցիայի հակազդման միջպետական խորհրդի հոբելյանական՝ 10-րդ նիստի արդյունքներին:

The Prosecutor General received the Ambassador of the Russian Federation to Armenia
On October 24, 2025, the Prosecutor General of the Republic of Armenia Anna Vardapetyan received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Russian Federation to the Republic of Armenia Sergek Kopyrkin.
Anna Vardapetyan welcomed the Ambassador to the Prosecutor General’s Office of the RA and emphasized the importance of cooperation between the prosecutorial bodies of the two countries.
During the meeting, among other issues of mutual interest, the parties discussed the outcomes of the 10th Anniversary Session of the Interstate Anti-Corruption Council, which took place in Yerevan on October 3, 2025.