Գլխավոր դատախազության պետական շահերի պաշտպանության վարչության հերթական հայցերը բավարարվել են
Գլխավոր դատախազության պետական շահերի պաշտպանության վարչության հերթական հայցերը 2025 թվականի հոկտեմբերի 16-ի և հոկտեմբերի 17-ի վճիռներով բավարարվել են. դատական ակտերն օրինական ուժի մեջ մտնելուց հետո, հօգուտ Հայաստանի Հանրապետության կբռնագանձվի ընդհանուր 11 միլիոն 308 հազար դրամ:
Հիշեցնենք, որ Գլխավոր դատախազության պետական շահերի պաշտպանության վարչությունը հայցադիմումներ էր ներկայացրել Հակակոռուպցիոն դատարան՝ ընդդեմ երկու ֆիզիկական անձանց՝ չվճարված հարկային պարտավորությունների հետևանքով պետությանը պատճառված վնասի հատուցման պահանջների մասին:

Очередные иски Управления по защите государственных интересов Генеральной прокуратуры удовлетворены
Очередные иски Управления по защите государственных интересов Генеральной прокуратуры были удовлетворены решениями от 16 и 17 октября 2025 года. После вступления судебных актов в законную силу в пользу Республики Армения будет взыскано в общей сложности 11 млн 308 тыс. драм.
Напомним, что Управление по защите государственных интересов Генеральной прокуратуры обратился в Антикоррупционный суд с исками к двум физическим лицам с требованиями возместить ущерб, причиненный государству в результате неуплаты налоговых обязательств.