Գլխավոր դատախազության պետական շահերի պաշտպանության վարչության հերթական հայցերը բավարարվել են
Գլխավոր դատախազության պետական շահերի պաշտպանության վարչության հերթական հայցերը 2025 թվականի հոկտեմբերի 16-ի և հոկտեմբերի 17-ի վճիռներով բավարարվել են. դատական ակտերն օրինական ուժի մեջ մտնելուց հետո, հօգուտ Հայաստանի Հանրապետության կբռնագանձվի ընդհանուր 11 միլիոն 308 հազար դրամ:
Հիշեցնենք, որ Գլխավոր դատախազության պետական շահերի պաշտպանության վարչությունը հայցադիմումներ էր ներկայացրել Հակակոռուպցիոն դատարան՝ ընդդեմ երկու ֆիզիկական անձանց՝ չվճարված հարկային պարտավորությունների հետևանքով պետությանը պատճառված վնասի հատուցման պահանջների մասին:

The claims of the Department of the State Interests Protection of the Prosecutor General’s Office were granted
The claims of the Department of the State Interests Protection of the Prosecutor General’s Office were granted according to the judgments of October 16 and October 17, 2025. After the judicial acts enter into legal force, AMD 11 million 308 thousand will be seized in favor of the Republic of Armenia.
It should be recalled that the Department of the State Interests Protection of the Prosecutor General's Office filed claims to the Anti-Corruption Court against two individuals for compensation of damage caused to the state due to unpaid tax liabilities.