Սյունիքի մարզում, պետական շահերի ուսումնասիրության, ինչպես նաև քրեական վարույթների շրջանակում, Վերականգնված միջոցների միասնական հաշիվ է վճարվել 85 հազար ԱՄՆ դոլարին համարժեք դրամ
Սյունիքի մարզում, 2025 թվականի սեպտեմբերի 1-ից հոկտեմբերի 7-ն ընկած ժամանակահատվածում, ընդերքի պահպանման կամ օգտագործման` Հայաստանի Հանրապետության օրենսդրությամբ սահմանված պահանջը խախտելու, ինչպես նաև համապատասխան ընկերությունների կողմից հարկեր չվճարելու դեպքերով նախաձեռնված քրեական վարույթների նախաքննության, ինչպես նաև Դատախազության կողմից պետական (համայնքային) շահերի պաշտպանության շրջանակում իրականացված ուսումնասիրությունների արդյունքում, Վերականգնված միջոցների միասնական հաշիվ է վճարվել ընդհանուր 85 հազար ԱՄՆ դոլարին համարժեք 32 միլիոն 590 հազար դրամ:

В Сюникской области в рамках изучения государственных интересов, а также уголовного производства на Единый счет восстановленных средств поступила сумма, эквивалентная 85 тыс. долларов США
В Сюникской области в период с 1 сентября по 7 октября 2025 года за нарушение установленных законодательством Республики Армения требований по охране или использованию недр, а также в результате предварительного расследования уголовных дел, возбужденных по фактам неуплаты налогов соответствующими компаниями, а также в результате исследований, проводимых прокуратурой в рамках защиты государственных (общинных) интересов, на Единый счет восстановленных средств поступило 32 млн 590 тыс. драм, что эквивалентно 85 тыс. долларов США.