Սյունիքի մարզում, պետական շահերի ուսումնասիրության, ինչպես նաև քրեական վարույթների շրջանակում, Վերականգնված միջոցների միասնական հաշիվ է վճարվել 85 հազար ԱՄՆ դոլարին համարժեք դրամ
Սյունիքի մարզում, 2025 թվականի սեպտեմբերի 1-ից հոկտեմբերի 7-ն ընկած ժամանակահատվածում, ընդերքի պահպանման կամ օգտագործման` Հայաստանի Հանրապետության օրենսդրությամբ սահմանված պահանջը խախտելու, ինչպես նաև համապատասխան ընկերությունների կողմից հարկեր չվճարելու դեպքերով նախաձեռնված քրեական վարույթների նախաքննության, ինչպես նաև Դատախազության կողմից պետական (համայնքային) շահերի պաշտպանության շրջանակում իրականացված ուսումնասիրությունների արդյունքում, Վերականգնված միջոցների միասնական հաշիվ է վճարվել ընդհանուր 85 հազար ԱՄՆ դոլարին համարժեք 32 միլիոն 590 հազար դրամ:

In the scope of the study of state interests, as well as criminal proceedings in Syunik Region, monetary means equal to 85 000 USD were transferred to the Unified Account of Recovered Funds
During the period from September 1 to October 7, 2025, in the result of the studies conducted in the scope of preliminary investigation of the criminal cases initiated for violation of requirements established by the legislation of the Republic of Armenia, as well as cases of non-payment of taxes by relevant companies, also in the result of the studies of the Prosecutor’s Office in the scope of state (community) interests AMD 32 million 590 thousand equal to 85 thousand USD was transferred to the Unified Account for Recovered Funds.