Հայաստանի գլխավոր դատախազն ընդունել է Ղրղզստանի գլխավոր դատախազի ղեկավարած պատվիրակությանը
Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը 2025 թվականի հոկտեմբերի 3-ին ընդունել է Ղրղզստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Մակսատ Ասանալիևի ղեկավարած պատվիրակությանը:
Աննա Վարդապետյանը ողջունել է Ղրղզստանի գործընկերոջը ՀՀ գլխավոր դատախազությունում, շնորհակալություն է հայտնել Երևանում կայացած հոբելյանական նիստին մասնակցելու համար և նշել, որ Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազության կողմից Խորհրդի նախագահությունը ստանձնելը արդյունավետ համագործակցության ևս մեկ հնարավորություն է՝ կոռուպցիայի դեմ համատեղ ջանքերով պայքարելու համատեքստում:
Ղրղզստանի գլխավոր դատախազը շնորհակալություն է հայտնել Աննա Վարդապետյանին հյուրընկալության և Երևանում Խորհրդի հոբելյանական նիստը բարձր մակարդակով կազմակերպելու համար:

Prosecutor General of Armenia received the delegation headed by the Prosecutor General of Kyrgyzstan
On October 3, 2025, the Prosecutor General of the Republic of Armenia Anna Vardapetyan received the delegation led by the Prosecutor General of the Kyrgyz Republic Maksat Asanaliev.
The delegation arrived in Armenia to participate in the 10th jubilee meeting of the CIS Anti-Corruption Interstate Council, held in Yerevan.
Anna Vardapetyan welcomed her Kyrgyz colleague at the Prosecutor General’s Office of Armenia, expressed her gratitude to him for participating in the jubilee meeting in Yerevan, and noted that Armenia’s assumption of the Council’s chairmanship was another opportunity for effective cooperation in the context of joint efforts to combat corruption.
The Prosecutor General of Kyrgyzstan expressed his gratitude to Anna Vardapetyan for the warm reception and the high-level organization of the Council’s jubilee meeting in Yerevan.