Հայաստանի գլխավոր դատախազն ընդունել է Ղրղզստանի գլխավոր դատախազի ղեկավարած պատվիրակությանը
Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը 2025 թվականի հոկտեմբերի 3-ին ընդունել է Ղրղզստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Մակսատ Ասանալիևի ղեկավարած պատվիրակությանը:
Աննա Վարդապետյանը ողջունել է Ղրղզստանի գործընկերոջը ՀՀ գլխավոր դատախազությունում, շնորհակալություն է հայտնել Երևանում կայացած հոբելյանական նիստին մասնակցելու համար և նշել, որ Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազության կողմից Խորհրդի նախագահությունը ստանձնելը արդյունավետ համագործակցության ևս մեկ հնարավորություն է՝ կոռուպցիայի դեմ համատեղ ջանքերով պայքարելու համատեքստում:
Ղրղզստանի գլխավոր դատախազը շնորհակալություն է հայտնել Աննա Վարդապետյանին հյուրընկալության և Երևանում Խորհրդի հոբելյանական նիստը բարձր մակարդակով կազմակերպելու համար:

Генеральный прокурор Армении приняла делегацию во главе с Генеральным прокурором Кыргызстана
3 октября 2025 года Генеральный прокурор Республики Армения Анна Вардапетян приняла делегацию во главе с Генеральным прокурором Кыргызской Республики Максатом Асаналиевым.
Делегация прибыла в Армению для участия в юбилейном 10-м заседании Межгосударственного совета по противодействию коррупции, состоявшемся в Ереване.
Анна Вардапетян поприветствовала коллегу из Кыргызстана в Генеральной прокуратуре Республики Армения, поблагодарила за участие в юбилейном заседании в Ереване и отметила, что принятие Генеральной прокуратурой Республики Армения председательства в Совете является еще одной возможностью для эффективного сотрудничества в контексте совместных усилий по борьбе с коррупцией.
Генеральный прокурор Кыргызстана выразил благодарность Анне Вардапетян за тёплый приём и организацию юбилейного заседания Совета на высоком уровне.