Գլխավոր դատախազը Իրանի Իսլամական Հանրապետության արդարադատության նախարարի հետ քննարկել է երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք հարցեր
Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանն այսօր ընդունել է Իրանի Իսլամական Հանրապետության արդարադատության նախարար Ամին Հոսեյն Ռահիմիի գլխավորած պատվիրակությանը:
Պատվիրակության կազմում է եղել նաև ՀՀ-ում Իրանի Իսլամական Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Մեհդի Սոբհանին:
Աննա Վարդապետյանը ողջունել է ԻԻՀ արդարադատության նախարարին ու պատվիրակության ներկայացուցիչներին ՀՀ գլխավոր դատախազությունում և կարևորել երկու երկրների ոլորտային կառույցների միջև համագործակցության զարգացումը:
Իրանի Իսլամական Հանրապետության արդարադատության նախարար Ամին Հոսեյն Ռահիմին շնորհակալություն է հայտնել ՀՀ գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանին հանդիպման և երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող հարցեր քննարկելու պատրաստակամության համար:
Իրանի նախարարը բարձր է գնահատել ՀՀ գլխավոր դատախազի ջանքերը՝ ուղղված Հայաստանում կոռուպցիայի դեմ պայքարին և այս համատեքստում անդրադարձել է հետախուզվողների հանձնման, իրավական օգնության ապահովմանը վերաբերող մի շարք հարցերի:

The Prosecutor General discussed a number of issues of mutual interest with the Minister of Justice of the Islamic Republic of Iran
Today Anna Vardapetyan, the Prosecutor General of the Republic of Armenia, received the delegation headed by Amin Hossein Rahimi, the Minister of Justice of the Islamic Republic of Iran.
The delegation also included H.E. Mehdi Sobhani the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Islamic Republic of Iran to Armenia.
Anna Vardapetyan welcomed the Minister of Justice of Iran and the members of the delegation at the Office of the Prosecutor General of Armenia and emphasized the importance of developing cooperation between the relevant institutions of the two countries.
Amin Hossein Rahimi, the Minister of Justice of the Islamic Republic of Iran, expressed his gratitude to Anna Vardapetyan, the Prosecutor General of Armenia, for the meeting and for her willingness to discuss issues of mutual interest.
The Iranian Minister highly appreciated the efforts of the Armenian Prosecutor General in combating corruption in Armenia and, in this context, addressed several issues related to the extradition of wanted persons and the provision of legal assistance.