Գլխավոր դատախազը Իրանի Իսլամական Հանրապետության արդարադատության նախարարի հետ քննարկել է երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք հարցեր
Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանն այսօր ընդունել է Իրանի Իսլամական Հանրապետության արդարադատության նախարար Ամին Հոսեյն Ռահիմիի գլխավորած պատվիրակությանը:
Պատվիրակության կազմում է եղել նաև ՀՀ-ում Իրանի Իսլամական Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Մեհդի Սոբհանին:
Աննա Վարդապետյանը ողջունել է ԻԻՀ արդարադատության նախարարին ու պատվիրակության ներկայացուցիչներին ՀՀ գլխավոր դատախազությունում և կարևորել երկու երկրների ոլորտային կառույցների միջև համագործակցության զարգացումը:
Իրանի Իսլամական Հանրապետության արդարադատության նախարար Ամին Հոսեյն Ռահիմին շնորհակալություն է հայտնել ՀՀ գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանին հանդիպման և երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող հարցեր քննարկելու պատրաստակամության համար:
Իրանի նախարարը բարձր է գնահատել ՀՀ գլխավոր դատախազի ջանքերը՝ ուղղված Հայաստանում կոռուպցիայի դեմ պայքարին և այս համատեքստում անդրադարձել է հետախուզվողների հանձնման, իրավական օգնության ապահովմանը վերաբերող մի շարք հարցերի:

Генеральный прокурор обсудила с министром юстиции Исламской Республики Иран ряд вопросов, представляющих двусторонний интерес
Генеральный прокурор Республики Армения Анна Вардапетян сегодня приняла делегацию, возглавляемую министром юстиции Исламской Республики Иран Амином Хоссейном Рахими.
В состав делегации также вошёл Чрезвычайный и Полномочный Посол Исламской Республики Иран в РА Мехди Собхани.
Анна Вардапетян поприветствовала министра юстиции ИРИ и членов делегации в Генеральной прокуратуре РА и подчеркнула важность развития сотрудничества между профильными структурами двух стран.
Министр юстиции Исламской Республики Иран Амин Хоссейн Рахими выразил благодарность Генеральному прокурору РА Анне Вардапетян за встречу и готовность обсудить вопросы, представляющие двусторонний интерес.
Министр Ирана высоко оценил усилия Генерального прокурора РА в борьбе с коррупцией в стране и в этом контексте затронул ряд вопросов, касающихся экстрадиции разыскиваемых лиц и обеспечения правовой помощи.