Իսպանիայի Թագավորության իրավասու մարմինը բավարարել է Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազության միջնորդությունը. հետախուզվող անձը հանձնվել է ՀՀ իրավասու մարմիններին
Իսպանիայի Թագավորության իրավասու մարմինը բավարարել է Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազության միջնորդությունը. հետախուզվող անձ Ա.Ս.-ն, ով մեղադրվում է իրացնելու նպատակով՝ ՀՀ տարածքով, մաքսանենգությամբ առանձնապես խոշոր չափերով (980.27 գրամ) «Մարիխուանա» տեսակի թմրամիջոց տեղափոխելուն մասնակցելու մեջ, հանձնվել է Հայաստանի իրավասու մարմիններին:
ՀՀ գլխավոր դատախազության հանձնարարությամբ՝ Ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության աշխատակիցների կողմից ապահովվել է Ա.Ս.-ի տեղափոխումը Երևան:

Компетентный орган Королевства Испания удовлетворил ходатайство Генеральной прокуратуры Республики Армения. Разыскиваемое лицо было выдано компетентным органам РА
Компетентный орган Королевства Испания удовлетворил ходатайство Генеральной прокуратуры Республики Армения. Разыскиваемый А. С. обвиняется в участии в контрабанде наркотика вида «Марихуана» в особо крупных размерах (980,27 грамма) через территорию Армении с целью сбыта, был выдан компетентным органам Армении.
По поручению Генеральной прокуратуры РА сотрудниками полиции Министерства внутренних дел был обеспечен переезд А. С. в Ереван.