Իսպանիայի Թագավորության իրավասու մարմինը բավարարել է Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազության միջնորդությունը. հետախուզվող անձը հանձնվել է ՀՀ իրավասու մարմիններին
Իսպանիայի Թագավորության իրավասու մարմինը բավարարել է Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազության միջնորդությունը. հետախուզվող անձ Ա.Ս.-ն, ով մեղադրվում է իրացնելու նպատակով՝ ՀՀ տարածքով, մաքսանենգությամբ առանձնապես խոշոր չափերով (980.27 գրամ) «Մարիխուանա» տեսակի թմրամիջոց տեղափոխելուն մասնակցելու մեջ, հանձնվել է Հայաստանի իրավասու մարմիններին:
ՀՀ գլխավոր դատախազության հանձնարարությամբ՝ Ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության աշխատակիցների կողմից ապահովվել է Ա.Ս.-ի տեղափոխումը Երևան:

The competent authority of the Kingdom of Spain granted the application of the General Prosecutor’s Office of the Republic of Armenia. The wanted person was handed over to the competent authorities of RA
The competent authority of the Kingdom of Spain granted the application of the General Prosecutor’s Office of the Republic of Armenia. Wanted A. S., accused for participation in smuggling the drug «Marijuana» in a particularly large size (980.27 grams) through the territory of Armenia for the purpose of sale, was handed over to the competent authorities of Armenia.
At the request of the Prosecutor General’s Office, police officers from the Ministry of Internal Affairs moved A. S. to Yerevan.