Գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը Սինգապուրում հանդիպել է Դատախազների միջազգային ասոցիացիայի բարձրաստիճան ներկայացուցիչներին
Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը, Սինգապուրի Հանրապետություն կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում, 2025 թվականի սեպտեմբերի 8-ին հանդիպել է Դատախազների միջազգային ասոցիացիայի գլխավոր քարտուղար Ռոյլ Դոնային և գործադիր տնօրեն Յանե Հեբներին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող հարցեր, որոնք հիմնականում վերաբերել են Ասոցիացիայի շրջանակում համագործակցության հեռանկարներին:
Հիշեցնենք, որ Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը, 2025 թվականի ապրիլի 8-ին, Բուենոս Այրեսում կայացած՝ Դատախազների միջազգային ասոցիացիայի Գործադիր կոմիտեի 59-րդ նիստի ընթացքում, ընտրվել է Գործադիր կոմիտեի անդամի թեկնածու: Գործադիր կոմիտեի անդամի ընտրությունը տեղի կունենա 2025 թվականի սեպտեմբերի 9-ին կայանալիք ժողովի ընթացքում:

Генеральный прокурор Анна Вардапетян встретилась в Сингапуре с высокопоставленными представителями Международной ассоциации прокуроров
Генеральный прокурор Республики Армения Анна Вардапетян в рамках рабочего визита в Республику Сингапур 8 сентября 2025 года встретилась с Генеральным секретарем Международной ассоциации прокуроров Ройлом Доннеем и Исполнительным директором Джейн Хебнер.
В ходе встречи обсуждались вопросы, представляющие взаимный интерес, в основном связанные с перспективами сотрудничества в рамках Ассоциации.
Напомним, что генеральный прокурор Республики Армения Анна Вардапетян была избрана кандидатом в члены Исполнительного комитета на 59-м заседании Исполнительного комитета Международной ассоциации прокуроров, состоявшемся 8 апреля 2025 года в Буэнос-Айресе. Выборы члена Исполнительного комитета состоятся в ходе заседания, которое состоится 9 сентября 2025 года.
Напомним, что Генеральная прокуратура РА является членом Международной ассоциации прокуроров с 1 января 1999 года.