Գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը Սինգապուրում հանդիպել է Դատախազների միջազգային ասոցիացիայի բարձրաստիճան ներկայացուցիչներին
Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը, Սինգապուրի Հանրապետություն կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում, 2025 թվականի սեպտեմբերի 8-ին հանդիպել է Դատախազների միջազգային ասոցիացիայի գլխավոր քարտուղար Ռոյլ Դոնային և գործադիր տնօրեն Յանե Հեբներին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող հարցեր, որոնք հիմնականում վերաբերել են Ասոցիացիայի շրջանակում համագործակցության հեռանկարներին:
Հիշեցնենք, որ Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը, 2025 թվականի ապրիլի 8-ին, Բուենոս Այրեսում կայացած՝ Դատախազների միջազգային ասոցիացիայի Գործադիր կոմիտեի 59-րդ նիստի ընթացքում, ընտրվել է Գործադիր կոմիտեի անդամի թեկնածու: Գործադիր կոմիտեի անդամի ընտրությունը տեղի կունենա 2025 թվականի սեպտեմբերի 9-ին կայանալիք ժողովի ընթացքում:

Anna Vardapetyan, Prosecutor General met with high-ranking representatives of the International Association of Prosecutors in Singapore
In the scope of the working visit paid to the Republic of Singapore, on September 8, 2025, Anna Vardapetyan, Prosecutor General of the Republic of Armenia met with Roel Dona, Secretary-General and Janne Hübner, Executive Director of the International Association of Prosecutors.
During the meeting they discussed issues of mutual interest, which mainly referred to the prospects of cooperation within the framework of Association.
Let us remind that Anna Vardapetyan, Prosecutor General of the Republic of Armenia was elected as a candidate for a member of Executive Committee of the International Association of Prosecutors during the 59th meeting of the Executive Committee, held in Buenos Aires on April 08, 2025. The member of the Executive Committee shall be elected during the meeting to be held on September 9, 2025.
Let us remind that the Prosecutor General’s Office became a member of the International Association of Prosecutors on January 1, 1999.