Լոռու մարզում, 2025 թվականի առաջին կիսամյակում, քրեական վարույթներով վերականգնվել է 14 միլիոն դրամի վնաս, դատական ակտերով՝ 3 միլիոն դրամ
Լոռու մարզում, 2025 թվականի առաջին կիսամյակում, քրեական վարույթներով վերականգնվել է 14 միլիոն 246 հազար դրամի վնաս:
Նույն ժամանակահատվածում, պետությանը և համայնքին պատճառված վնասի՝ վերջնական դատական ակտերով վերականգնված գումարի չափը կազմել է 3 միլիոն 273 հազար դրամ:
Դեռևս օրինական ուժի մեջ չմտած դատական ակտերով բավարարված գումարի չափը կազմում է 41 միլիոն 679 հազար դրամ:

В Лорийской области за первое полугодие 2025 года по уголовным делам взыскано 14 млн драм ущерба, по судебным актам – 3 млн драм
В Лорийской области за первое полугодие 2025 года по уголовным делам взыскан ущерб на сумму 14 млн 246 тыс. драм.
За этот же период размер ущерба, причиненного государству и общине, взысканный вступившими в законную силу судебными актами, составил 3 млн 273 тыс. драм.
Размер удовлетворенных по актам сумм, пока не вступивших в законную силу, составляет 41 млн 679 тыс. драм.