Սյունիքի մարզում, դատախազական ներգործության արդյունքում, վերականգնվել է 51 հազար ԱՄՆ դոլարին համարժեք դրամ, քրեական վարույթներով՝ 93 հազար ԱՄՆ դոլարին համարժեք դրամ
Սյունիքի մարզում, 2025 թվականի առաջին կիսամյակում, պետական (համայնքային) շահերի պաշտպանության հայց հարուցելու լիազորության շրջանակում իրականացված ուսումնասիրություններով, մարզի դատախազների կողմից ներկայացված նախազգուշացումների հիման վրա՝ վերականգնվել է պետությանը պատճառված՝ 51 հազար ԱՄՆ դոլարին համարժեք 19 միլիոն 833 հազար դրամ:
Նույն ժամանակահատվածում, քրեական վարույթներով վերականգնվել է պետությանը պատճառված՝ 93 հազար ԱՄՆ դոլարին համարժեք 35 միլիոն 924 հազար դրամ:

В Сюникской области в результате прокурорских действий восстановлен ущерб в размере 51 тыс. долларов США, эквивалентных драму, по уголовным производствам - 93 тыс. долларов США, эквивалентных драму
В Сюникской области за первое полугодие 2025 года по результатам проверок, проведенных в рамках полномочий по возбуждению исков в защиту государственных (общинных) интересов, и на основании вынесенных прокурорами области предупреждений, в доход государства взыскано 19 млн 833 тыс. драм, что эквивалентно 51 тыс. долларов США.
За этот же период в результате уголовных производств в доход государства взыскано 35 млн 924 тыс. драм, эквивалентных сумме 93 тыс. долларов США.