Գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչությունը նոր պետ ունի. կադրային բարեփոխումներ` Աննա Վարդապետյանի հրամաններով
Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանի՝ 2025 թվականի հունիս-հուլիս ամիսների հրամաններով՝ Դատախազությունում տեղի են ունեցել կադրային մի շարք փոփոխություններ:
• Կորյուն Սերոբյանը նշանակվել է Գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչության պետի պաշտոնին՝ ազատելով Գլխավոր դատախազության ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեում մինչդատական վարույթի օրինականության նկատմամբ հսկողության վարչության պետի տեղակալի պաշտոնից:
• Հռիփսիմե Ասատրյանը նշանակվել է Գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչության պետի տեղակալի պաշտոնին:
• Նիկոլայ Բարսեղյանը նշանակվել է Գլխավոր դատախազին առընթեր հատուկ հանձնարարություններով վարչության պետի տեղակալի պաշտոնին՝ ազատվելով նույն վարչության ավագ դատախազի պաշտոնից:
• Արման Բաղդասարյանը նշանակվել է Գլխավոր դատախազության սահմանադրական կարգի հիմունքների, պետության և հասարակական անվտանգության դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության պետի տեղակալի պաշտոնին՝ ազատվելով Երևան քաղաքի Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի դատախազության դատախազի պաշտոնից:
• Գլխավոր դատախազության սահմանադրական կարգի հիմունքների, պետության և հասարակական անվտանգության դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության պետի տեղակալ Գորիկ Հովակիմյանը փոխադրվել է Գլխավոր դատախազության ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեում մինչդատական վարույթի օրինականության նկատմամբ հսկողության վարչության պետի տեղակալի պաշտոնին:
• Գլխավոր դատախազության սահմանադրական կարգի հիմունքների, պետության և հասարակական անվտանգության դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության ավագ դատախազ Ծովակ Մնացականյանը փոխադրվել է Գլխավոր դատախազության ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեում մինչդատական վարույթի օրինականության նկատմամբ հսկողության վարչության ավագ դատախազի պաշտոնին:
• Անդրանիկ Ալեքյանը նշանակվել է Գլխավոր դատախազության ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեում մինչդատական վարույթի օրինականության նկատմամբ հսկողության վարչության դատախազի պաշտոնին՝ ազատվելով Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների դատախազության դատախազի պաշտոնից:
• Սաշիկ Ավետիսյանը նշանակվել է Գլխավոր դատախազության պետական իշխանության դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության ավագ դատախազի պաշտոնին՝ ազատվելով նույն վարչության դատախազի պաշտոնից:
• Ռազմիկ Արսենյանը նշանակվել է Երևան քաղաքի Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների դատախազի տեղակալի պաշտոնին՝ ազատվելով նույն վարչական շրջանի դատախազության ավագ դատախազի պաշտոնից:
• Նարեկ Մհերյանը նշանակվել է Երևան քաղաքի Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների դատախազության ավագ դատախազի պաշտոնին՝ ազատվելով նույն վարչական շրջանի դատախազության դատախազի պաշտոնից:
• Գևորգ Խաչատրյանը նշանակվել է Երևան քաղաքի Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների դատախազության դատախազի պաշտոնին:
• Եսայի Աբովյանը նշանակվել է Երևան քաղաքի Արաբկիր և Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանների դատախազության ավագ դատախազի պաշտոնին՝ ազատվելով նույն վարչական շրջանների դատախազության դատախազի պաշտոնից:
• Շիրակի մարզի դատախազության դատախազ Աննա Մկրտչյանը փոխադրվել է Երևան քաղաքի Արաբկիր և Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանների դատախազության դատախազի պաշտոնին:
• Հովհաննես Բաղյանը նշանակվել է Կոտայքի մարզի դատախազի տեղակալի պաշտոնին՝ ազատվելով Կոտայքի մարզի դատախազության ավագ դատախազի պաշտոնից:
• Արևիկ Մարտիրոսյանը նշանակվել է Արմավիրի մարզի դատախազության ավագ դատախազի պաշտոնին՝ ազատվելով Արմավիրի մարզի դատախազության դատախազի պաշտոնից:
• Ահարոն Սաֆարյանը նշանակվել է Արարատի մարզի դատախազության ավագ դատախազի պաշտոնին՝ ազատվելով Արարատի մարզի դատախազության դատախազի պաշտոնից:
• Տիգրան Մուրադյանը նշանակվել է Արարատի մարզի դատախազության ավագ դատախազի պաշտոնին՝ ազատվելով Արարատի մարզի դատախազության դատախազի պաշտոնից:
• Հրաչյա Նազարյանը նշանակվել է Արարատի մարզի դատախազության դատախազի պաշտոնին:
• Հայկ Մարտիրոսյանը նշանակվել է Շիրակի կայազորի զինվորական դատախազի տեղակալի պաշտոնին՝ ազատվելով Շիրակի կայազորի զինվորական դատախազության դատախազի պաշտոնից:
• Էմիլ Զոհրաբյանը նշանակվել է Երևանի կայազորի զինվորական դատախազության ավագ դատախազի պաշտոնին՝ ազատվելով Երևանի կայազորի զինվորական դատախազության դատախազի պաշտոնից:
• Երևանի կայազորի զինվորական դատախազության դատախազ Հովհաննես Սաֆարյանը փոխադրվել է Շիրակի կայազորի զինվորական դատախազության դատախազի պաշտոնին:

The Department for Confiscation of Property of Illicit Origin of the Prosecutor General’s Office has a new Head: Personnel reforms by the orders of Anna Vardapetyan
By the orders of the Prosecutor General of the Republic of Armenia, Anna Vardapetyan, issued in June–July 2025, a number of personnel changes have taken place within the Prosecutor’s Office.
• Koryun Serobyan was dismissed from the position of the Deputy Head of the Department of Supervision over Legality of Pre-trial Proceedings in the RA Anti-Corruption Committee of the Prosecutor General’s Office and appointed to the position of the Head of the Department for Confiscation of Property of Illicit Origin of the Prosecutor General’s Office.
• Hripsime Asatryan was appointed to the position of the Deputy Head of the Department for Confiscation of Property of Illicit Origin of the Prosecutor General’s Office.
• Nikolay Barseghyan was dismissed from the position of the Senior Prosecutor of the Department for Special Assignments adjacent to the RA Prosecutor General and appointed to the position of the Deputy Head of the same Department.
• Arman Baghdasaryan was dismissed from the position of the Prosecutor of the Prosecutor’s Office of Malatia-Sebastia Administrative District of Yerevan city and appointed to the position of the Deputy Head of the Department for Cases of Crimes against the Fundamentals of the Constitutional Order, State and Public Security of the Prosecutor General’s Office.
• Gorik Hovakimyan, Deputy Head of the Department for Cases of Crimes against the Fundamentals of the Constitutional Order, State and Public Security of the Prosecutor General’s Office, was transferred to the position of the Deputy Head of the Department of Supervision over Legality of Pre-trial Proceedings in the RA Anti-Corruption Committee of the Prosecutor General’s Office.
• Tsovak Mnatsakanyan, Senior Prosecutor of the Department for Cases of Crimes against the Fundamentals of the Constitutional Order, State and Public Security of the Prosecutor General’s Office, was transferred to the position of the Senior Prosecutor of the Department of Supervision over Legality of Pre-trial Proceedings in the RA Anti-Corruption Committee of the Prosecutor General’s Office.
• Andranik Alekyan was dismissed from the position of the Prosecutor of the Prosecutor’s Office of Kentron and Nork-Marash Administrative Districts of Yerevan city and appointed to the position of the Prosecutor of the Department of Supervision over Legality of Pre-trial Proceedings in the RA Anti-Corruption Committee of the Prosecutor General’s Office.
• Sashik Avetisyan was dismissed from the position of the Prosecutor of the Department for Cases of Crimes against State Power of the Prosecutor General’s Office and appointed to the position of the Senior Prosecutor of the same Department.
• Razmik Arsenyan was dismissed from the position of the Senior Prosecutor of Kentron and Nork-Marash Administrative Districts of Yerevan city and appointed to the position of the Deputy Prosecutor of the same District’s Prosecutor’s Office.
• Narek Mheryan was dismissed from the position of the Prosecutor of the Prosecutor’s Office of Kentron and Nork-Marash Administrative Districts of Yerevan city and appointed to the position of the Senior Prosecutor of the same District’s Prosecutor’s Office.
• Gevorg Khachatryan was appointed to the position of the Prosecutor of the Prosecutor’s Office of Kentron and Nork-Marash Administrative Districts of Yerevan city.
• Esayi Abovyan was dismissed from the position of the Prosecutor of the Prosecutor’s Office of Arabkir and Kanaker-Zeytun Administrative Districts of Yerevan city and appointed to the position of the Senior Prosecutor of the same Districts’ Prosecutor’s Office.
• Anna Mkrtchyan, Prosecutor of the Prosecutor’s Office of Shirak Region, was transferred to the position of the Prosecutor of the Prosecutor’s Office Arabkir and Kanaker-Zeytun Administrative Districts of Yerevan city.
• Hovhannes Bagyan was dismissed from the position of the Senior Prosecutor of the Prosecutor’s Office of Kotayk Region and appointed to the position of the Deputy Prosecutor of Kotayk Region.
• Arevik Martirosyan was dismissed from the position of the Prosecutor of the Prosecutor’s Office Armavir Region and appointed to the position of the Senior Prosecutor of the same Region’s Prosecutor’s Office.
• Aharon Safaryan was dismissed from the position of the Prosecutor of the Prosecutor’s Office of Ararat Region and appointed to the position of thr Senior Prosecutor of the same Region’s Prosecutor’s Office.
• Tigran Muradyan was dismissed from the position of the Prosecutor of the Prosecutor’s Office of Ararat Region and appointed to the position of the Senior Prosecutor of the same Region’s Prosecutor’s Office.
• Hrachya Nazaryan was appointed to the position of the Prosecutor of the Prosecutor’s Office of Ararat Region.
• Hayk Martirosyan was dismissed from the position of the Prosecutor of Shirak Garrison Military Prosecutor’s Office and appointed to the position of the Deputy Military Prosecutor of Shirak Garrison.
• Emil Zohrabyan was dismissed from the position of the Prosecutor of Yerevan Garrison Military Prosecutor’s Office and appointed to the position of the Senior Prosecutor of the same Garrison’s Military Prosecutor’s Office.
• Hovhannes Safaryan, Prosecutor of Yerevan Garrison Military Prosecutor’s Office, was transferred to the position of the Prosecutor of Shirak Garrison Military Prosecutor’s Office.