Իջևանի քաղաքային զբոսայգու տարածքում գտնվող՝ չկառուցապատված հողամասը վերադարձվեց համայնքին
Գլխավոր դատախազությունը տեղեկացրել էր, որ 2024 թվականի նոյեմբերի 25-ին Հակակոռուպցիոն դատարանը բավարարել է Գլխավոր դատախազության հայցը և դադարեցրել Տավուշի մարզի Իջևանի քաղաքային զբոսայգու տարածքում՝ Անկախության 1/41 հասցեում գտնվող՝ շուրջ 10 միլիոն դրամ շուկայական արժեքին մոտարկված կադաստրային արժեքով 1500 քմ մակերեսով հողամասի նկատմամբ ֆիզիկական երկու անձի կառուցապատման իրավունքը՝ հողամասը վերադարձնելով համայնքին:
Վճռի դեմ կողմի ներկայացրած վերաքննիչ բողոքի քննության արդյունքում Վերաքննիչ դատարանի 2025 թվականի ապրիլի 8-ի որոշմամբ վերաքննիչ բողոքը մերժվել էր, իսկ Վճռաբեկ դատարանի՝ 2025 թվականի հունիսի 26-ի որոշմամբ կողմի վճռաբեկ բողոքը թողնվել է առանց քննության:

The land plot located at the area of Ijevan city park was returned to the community
The Prosecutor General’s Office has already informed that on November 25, 2024, the Anti-Corruption Court granted the claim of the Prosecutor General's Office and terminated the right to construction of two persons of the plot of land with the surface of 1500 m2 located at 1/41 Ankakhutyun Str., included in the area of Ijevan city park with a cadastral value of AMD 10 million equivalent to the market value thereof, returning the land plot to the community.
Examining the appeal filed by the party, the Court of Appeal rejected the appeal by its decision dated April 8, 2025, and the Court of Cassation left the cassation appeal of the party without examination by its decision dated June 26, 2025.