Իջևանի քաղաքային զբոսայգու տարածքում գտնվող՝ չկառուցապատված հողամասը վերադարձվեց համայնքին
Գլխավոր դատախազությունը տեղեկացրել էր, որ 2024 թվականի նոյեմբերի 25-ին Հակակոռուպցիոն դատարանը բավարարել է Գլխավոր դատախազության հայցը և դադարեցրել Տավուշի մարզի Իջևանի քաղաքային զբոսայգու տարածքում՝ Անկախության 1/41 հասցեում գտնվող՝ շուրջ 10 միլիոն դրամ շուկայական արժեքին մոտարկված կադաստրային արժեքով 1500 քմ մակերեսով հողամասի նկատմամբ ֆիզիկական երկու անձի կառուցապատման իրավունքը՝ հողամասը վերադարձնելով համայնքին:
Վճռի դեմ կողմի ներկայացրած վերաքննիչ բողոքի քննության արդյունքում Վերաքննիչ դատարանի 2025 թվականի ապրիլի 8-ի որոշմամբ վերաքննիչ բողոքը մերժվել էր, իսկ Վճռաբեկ դատարանի՝ 2025 թվականի հունիսի 26-ի որոշմամբ կողմի վճռաբեկ բողոքը թողնվել է առանց քննության:

Незастроенный участок земли, находящийся в городском парке Иджевана, возвращен общине
Генеральная прокуратура сообщила, что 25 ноября 2024 года Антикоррупционный суд удовлетворил иск Генеральной прокуратуры и прекратил право двух физических лиц на застройку земельного участка площадью 1500 кв.м. с кадастровой стоимостью около 10 миллионов драм, приближенной к рыночной, расположенного на территории городского парка Иджевана Тавушской области по адресу: Анкахутян 1/41, вернув земельный участок общине.
В результате рассмотрения апелляционной жалобы на постановление, поданной стороной, постановлением Апелляционного суда от 08.04.2025 г. апелляционная жалоба отклонена, а постановлением Кассационного суда от 26.06.2025 г. кассационная жалоба, поданная стороной, оставлена ​​без рассмотрения.