Գլխավոր դատախազն Ազգային ժողովին է ներկայացրել պատգամավոր Արթուր Սարգսյանին ազատությունից զրկելուն համաձայնություն տալու մասին միջնորդագիրը
Գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը 2025 թվականի հուլիսի 8-ին «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքով նախատեսված կարգով ներկայացրել է ՀՀ Ազգային ժողովի ութերորդ գումարման պատգամավոր Արթուր Լավրենտի Սարգսյանին ազատությունից զրկելուն համաձայնություն տալու մասին միջնորդագիրը:
Մ Ի Ջ Ն Ո Ր Դ ՈՒ Մ Ե Մ՝
Տալ համաձայնություն ՀՀ ազգային ժողովի ութերորդ գումարման պատգամավոր Արթուր Լավրենտի Սարգսյանին ազատությունից զրկելու վերաբերյալ»:
Հիշեցնենք, որ Գլխավոր դատախազը նախօրեին Ազգային ժողովին էր ներկայացրել պատգամավոր Արթուր Սարգսյանի նկատմամբ հանրային քրեական հետապնդում հարուցելուն համաձայնություն տալու մասին միջնորդագիրը, որը միաձայն բավարարվել էր:

Генеральный прокурор внесла в Национальное Собрание ходатайство о даче согласия на лишение свободы депутата Артура Лаврентовича Саргсяна
8 июля 2025 года Генеральный прокурор Анна Вардапетян в порядке, установленном Конституционным законом «О регламенте Национального Собрания», внесла ходатайство о даче согласия на лишение свободы депутата Национального Собрания РА восьмого созыва Артура Лаврентовича Саргсяна.
ХОДАТАЙСТВУЮ:
«Дать согласие на лишение свободы депутата Национального Собрания РА восьмого созыва Артура Лаврентовича Саргсяна».
Напомним, что Генеральный прокурор внесла в Национальное Собрание ходатайство о даче согласия на возбуждение публичного уголовного преследования в отношении депутата Артура Саргсяна, которое было единогласно удовлетворено.