Գլխավոր դատախազն Ազգային ժողովին է ներկայացրել պատգամավոր Արթուր Սարգսյանին ազատությունից զրկելուն համաձայնություն տալու մասին միջնորդագիրը
Գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը 2025 թվականի հուլիսի 8-ին «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքով նախատեսված կարգով ներկայացրել է ՀՀ Ազգային ժողովի ութերորդ գումարման պատգամավոր Արթուր Լավրենտի Սարգսյանին ազատությունից զրկելուն համաձայնություն տալու մասին միջնորդագիրը:
Մ Ի Ջ Ն Ո Ր Դ ՈՒ Մ Ե Մ՝
Տալ համաձայնություն ՀՀ ազգային ժողովի ութերորդ գումարման պատգամավոր Արթուր Լավրենտի Սարգսյանին ազատությունից զրկելու վերաբերյալ»:
Հիշեցնենք, որ Գլխավոր դատախազը նախօրեին Ազգային ժողովին էր ներկայացրել պատգամավոր Արթուր Սարգսյանի նկատմամբ հանրային քրեական հետապնդում հարուցելուն համաձայնություն տալու մասին միջնորդագիրը, որը միաձայն բավարարվել էր:

The Prosecutor General has submitted to the National Assembly a motion for consent to deprive Artur Sargsyan, Member of the National Assembly, of liberty
On July 8, 2025, Prosecutor General Anna Vardapetyan, in accordance with the procedure established by the Constitutional Law “Rules of Procedure of the National Assembly”, submitted to the National Assembly of the Republic of Armenia a motion for consent to deprive Artur Lavrent Sargsyan, Member of the Eighth Convocation of the National Assembly, of liberty.
To give consent to deprive Artur Lavrent Sargsyan, Member of the Eighth Convocation of the National Assembly of the Republic of Armenia, of liberty.
Let us remind that the previous day the Prosecutor General had submitted to the National Assembly a motion for obtaining consent to initiate public criminal prosecution against Artur Sargsyan, which was unanimously approved.