Քննարկվել են Գլխավոր դատախազության և Հայ իրավաբանական միության միջև համագործակցությունը խորացնելու հեռանկարները
Գլխավոր դատախազի տեղակալ Լիլիթ Գրիգորյանն այսօր ընդունել է «Հայ իրավաբանական միություն» կազմակերպության նախագահ Լյուսի Վարպետյանի գլխավորած պատվիրակությանը:
Հանդիպումը կայացել է Գլխավոր դատախազության շենքում բացված՝ ԵՊՀ իրավաբանական լաբորատորիայում:
Լիլիթ Գրիգորյանը ողջունել է Հայ իրավաբանական միության գործընկերներին Գլխավոր դատախազությունում և ներկայացրել Լաբորատորիայի գործունեության թեմատիկ ուղղությունները:
Լյուսի Վարպետյանը ներկայացրել է Կազմակերպության ընթացիկ ծրագրերն ու գործունեության հիմնական ուղղությունները, ընդգծել է Իրավաբանական լաբորատորիայի հետ ինչպես տեսական, այնպես էլ գործնական թեմաներով փոխգործակցության կարևորությունը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են նաև սփյուռքում գործունեություն ծավալող հայազգի իրավաբանների հետ լաբորատորիայի շրջանակներում փորձի փոխանակում կազմակերպելու հնարավորությունները և ձևաչափը, ինչը, քննարկման մասնակիցների կարծիքով, էապես կնպաստի պրակտիկայի արդիականացմանը:
Հանդիպման ավատին կողմերը վերահաստատել են իրենց հանձնառությունը՝ պահպանելու հարաբերությունների զարգացման ներկայիս դինամիկան և ակտիվացնելու աշխատանքները համագործակցության օրակարգի ընդլայնման ուղղությամբ:

The prospects for strengthening the cooperation between the Prosecutor General’s Office and Armenian Bar Association
Today Lilit Grigoryan, Deputy Prosecutor General met the delegation led by Lucy Varpetian, Chairman of the “Armenian Bar Association”.
The meeting was organized in the YSU legal laboratory established in the building of the Prosecutor General’s Office.
Lilit Grigoryan greeted the partners from the Armenian Bar Association in the Prosecutor General’s Office and represented the thematic directions of the Lab’s operation.
Lucy Varpetyan represented Organization’s current programs and main directions of operation and attached importance to both theoretical and practical cooperation with the legal laboratory.
During the meeting they also discussed the opportunities and format of organization of experience exchange at the laboratory with the Armenia lawyers working abroad, which, pursuant to the participants of the discussion, will significantly contribute to the modernization of practice.
At the end of the meeting the parties reaffirmed their commitment to maintain the current dynamics of the development of relations and intensify the work aimed at expanding the cooperation agenda.