Քննարկվել են Գլխավոր դատախազության և Հայ իրավաբանական միության միջև համագործակցությունը խորացնելու հեռանկարները
Գլխավոր դատախազի տեղակալ Լիլիթ Գրիգորյանն այսօր ընդունել է «Հայ իրավաբանական միություն» կազմակերպության նախագահ Լյուսի Վարպետյանի գլխավորած պատվիրակությանը:
Հանդիպումը կայացել է Գլխավոր դատախազության շենքում բացված՝ ԵՊՀ իրավաբանական լաբորատորիայում:
Լիլիթ Գրիգորյանը ողջունել է Հայ իրավաբանական միության գործընկերներին Գլխավոր դատախազությունում և ներկայացրել Լաբորատորիայի գործունեության թեմատիկ ուղղությունները:
Լյուսի Վարպետյանը ներկայացրել է Կազմակերպության ընթացիկ ծրագրերն ու գործունեության հիմնական ուղղությունները, ընդգծել է Իրավաբանական լաբորատորիայի հետ ինչպես տեսական, այնպես էլ գործնական թեմաներով փոխգործակցության կարևորությունը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են նաև սփյուռքում գործունեություն ծավալող հայազգի իրավաբանների հետ լաբորատորիայի շրջանակներում փորձի փոխանակում կազմակերպելու հնարավորությունները և ձևաչափը, ինչը, քննարկման մասնակիցների կարծիքով, էապես կնպաստի պրակտիկայի արդիականացմանը:
Հանդիպման ավատին կողմերը վերահաստատել են իրենց հանձնառությունը՝ պահպանելու հարաբերությունների զարգացման ներկայիս դինամիկան և ակտիվացնելու աշխատանքները համագործակցության օրակարգի ընդլայնման ուղղությամբ:

Обсуждены перспективы углубления сотрудничества между Генеральной прокуратурой и Ассоциацией армянских юристов
Заместитель генерального прокурора Лилит Григорян сегодня приняла делегацию во главе с президентом организации «Ассоциациия армянских юристов» Люси Варпетян.
Встреча прошла в юридической лаборатории ЕГУ, открытой в здании Генеральной прокуратуры.
Лилит Григорян приветствовала коллег Ассоциации армянских юристов в Генеральной прокуратуре и представила тематические направления деятельности Лаборатории.
Люси Варпетян представила текущие программы и основные направления деятельности Организации, подчеркнув важность сотрудничества с Юридической лабораторией как по теоретическим, так и по практическим темам.
В ходе встречи также обсуждались возможности и формат организации обмена опытом в рамках лаборатории с армянскими юристами, работающими в диаспоре, что, по мнению участников дискуссии, внесет существенный вклад в модернизацию практики.
В завершение встречи стороны подтвердили приверженность сохранению текущей динамики развития отношений и активизации работы по расширению повестки сотрудничества.