Սպիտակ համայնքի սեփականության իրավունքն է վերականգնվել Ջրաշեն բնակավայրում գտնվող հողամասի նկատմամբ.Գլխավոր դատախազություն
2025 թվականի հունիսի 17-ին Լոռու մարզի Սպիտակ համայնքի սեփականության իրավունքն է վերականգնվել Սպիտակ համայնքի Ջրաշեն բնակավայրի 2 փողոց, 1/1 հասցեում գտնվող՝ 0.07 հա մակերեսով «բնակավայրերի» նպատակային նշանակության հողամասի նկատմամբ:
Հիշեցնենք, որ Հակակոռուպցիոն դատարանը 2024 թվականի դեկտեմբերի 23-ին բավարարել էր Գլխավոր դատախազության պետական շահերի պաշտպանության վարչության հայցը: Գլխավոր դատախազությունը պետական շահերի պաշտպանության գործառույթի շրջանակներում ներկայացված հայցով դատարանից խնդրել էր անվավեր ճանաչել Լոռու մարզի Ջրաշեն բնակավայրի 2 փողոց, 1/1 հասցեում գտնվող՝ 0.07 հա մակերեսով հողամասի աճուրդը և կիրառել անվավերության հետևանքներ:

Восстановлено право собственности общины Спитак на земельный участок в населенном поселке Джрашен. Генеральная прокуратура
17 июня 2025 года восстановлено право собственности общины Спитак Лорийской области на земельный участок площадью 0.07 га «жилого» назначения, расположенный по адресу: община Спитак, населенный пункт Джрашен, 2-я улица, 1/1.
Напомним, что 23 декабря 2024 года Антикоррупционный суд удовлетворил иск Управления по защите государственных интересов Генеральной прокуратуры.
Генеральная прокуратура в иске, поданном в рамках осуществления функции по защите государственных интересов, просила суд признать недействительным аукцион по продаже земельного участка площадью 0.07 га, расположенного по адресу: Лорийская область, населенный пункт Джрашен, 2-я улица, 1/1, и применить последствия недействительности.