Սպիտակ համայնքի սեփականության իրավունքն է վերականգնվել Ջրաշեն բնակավայրում գտնվող հողամասի նկատմամբ.Գլխավոր դատախազություն
2025 թվականի հունիսի 17-ին Լոռու մարզի Սպիտակ համայնքի սեփականության իրավունքն է վերականգնվել Սպիտակ համայնքի Ջրաշեն բնակավայրի 2 փողոց, 1/1 հասցեում գտնվող՝ 0.07 հա մակերեսով «բնակավայրերի» նպատակային նշանակության հողամասի նկատմամբ:
Հիշեցնենք, որ Հակակոռուպցիոն դատարանը 2024 թվականի դեկտեմբերի 23-ին բավարարել էր Գլխավոր դատախազության պետական շահերի պաշտպանության վարչության հայցը: Գլխավոր դատախազությունը պետական շահերի պաշտպանության գործառույթի շրջանակներում ներկայացված հայցով դատարանից խնդրել էր անվավեր ճանաչել Լոռու մարզի Ջրաշեն բնակավայրի 2 փողոց, 1/1 հասցեում գտնվող՝ 0.07 հա մակերեսով հողամասի աճուրդը և կիրառել անվավերության հետևանքներ:

The property rights of the Spitak community over a land plot located in the village of Jrashen have been restored: Prosecutor General’s Office
On June 17, 2025, the ownership rights of the Spitak community in Lori region were restored over a 0.07 ha land plot with the intended purpose of “residential area”, located at 2nd street, 1/1, in the Jrashen settlement of the Spitak community.
It should be reminded that on December 23, 2024, the Anti-Corruption Court granted the claim filed by the Department of the State Interests Protection of the Prosecutor General’s Office. Within the framework of its function of state interests protection, the Prosecutor General’s Office had requested the court to declare invalid the auction of the 0.07 ha land plot located at 2nd Street, 1/1, the village of Jrashen, Lori region, and to apply the result of invalidation.