Հայաստանի Հանրապետության սեփականության իրավունքն է վերականգնվել Երևանի հեռուստաաշտարակին հարող տարածքի՝ 1,677,000 ԱՄՆ դոլար արժեքով հողամասի նկատմամբ
2025 թվականի հունիսի 20-ին Հայաստանի Հանրապետության սեփականության իրավունքն է վերականգնվել Երևան քաղաքի Գ.Հովսեփյան փողոցի՝ հեռուստաաշտարակին հարող տարածքում գտնվող՝ 1 միլիոն 677 հազար ԱՄՆ դոլարին համարժեք 653 միլիոն 600 հազար դրամ շուկայականին մոտարկված կադաստրային արժեքով, «անտառային» նպատակային նշանակության 17 հազար 200 քմ մակերեսով հողամասի նկատմամբ:
Հիշեցնենք, որ Գլխավոր դատախազության՝ պետական շահերի պաշտպանության վարչության հերթական հայցադիմումը Հակակոռուպցիոն դատարանի՝ 2025 թվականի մայիսի 8-ի վճռով բավարարվել էր: Գլխավոր դատախազության պետական շահերի պաշտպանության վարչությունը հայցապահանջով խնդրել էր դատարանին անվավեր ճանաչել Երևանի քաղաքապետի և ֆիզիկակական անձի միջև 2005 թվականի հուլիսի 29-ին կնքված առուվաճառքի պայմանագիրն ու դրա հիման վրա անշարժ գույքի նկատմամբ կատարված սեփականության իրավունքի պետական գրանցումը:

Восстановлено право собственности Республики Армения на земельный участок, прилегающую к Ереванской телебашне, стоимостью 1,677,000 долларов США
20 июня 2025 года восстановлено право собственности Республики Армения на территорию, прилегающую к телебашне на улице Г. Овсепяна в городе Ереване, земельный участок площадью 17 тыс. 200 кв. м «лесного» назначения, кадастровой стоимостью 653 млн  600 тысяч драм, что эквивалентно 1 млн 677 тыс. долларов США.
Напомним, что очередной иск Управления по защите государственных интересов Генеральной прокуратуры был удовлетворен решением Антикоррупционного суда от 8 мая 2025 года. Управление по защите государственных интересов Генеральной прокуратуры обратилось в суд с просьбой признать недействительным договор купли-продажи, заключенный между мэром Еревана и физическим лицом 29 июля 2005 года, и государственную регистрацию права собственности на недвижимое имущество, произведенную на его основании.