Գլխավոր դատախազությունը պահանջում է Քաղաքացիական ավիացիայի գլխավոր վարչության նախկին պետ Արտյոմ Մովսեսյանից բռնագանձել 8 անշարժ գույք, 1,5 միլիարդ դրամ
Գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչությունը պահանջ է ներկայացրել դատարանին Քաղաքացիական ավիացիայի գլխավոր վարչության (ներկայում՝ Քաղաքացիական ավիացիայի կոմիտե) նախկին պետ Արտյոմ Ժորայի Մովսեսյանից և նրա հետ փոխկապակցված անձանցից հօգուտ Հայաստանի Հանրապետության բռնագանձել՝
• 8 անշարժ գույք.
• 5 իրավաբանական անձում մասնակցություն.
• 1 միլիարդ 550 միլիոն 258 հազար դրամ՝ որպես ստացված ապօրինի եկամուտների և միջոցների մնացորդ.
• 8 միլիոն 419 հազար դրամ՝ որպես ապօրինի ծագում ունեցող և բարեխիղճ ձեռքբերողների փոխանցված կամ չնույնականացված դրամական միջոցների հանրագումար:

Генеральная прокуратура требует конфисковать у бывшего начальника Главного управления гражданской авиации Артема Мовсесяна 8 объектов недвижимости и 1,5 млрд драм
Управление по взысканию имущества незаконного происхождения Генеральной прокуратуры выдвинуло требование Суду о конфискации у бывшего начальника Главного управления гражданской авиации (ныне Комитет гражданской авиации) Мовсесяна Артёма Жораевича и его соратников в пользу Республики Армения:
- 8 объектов недвижимого имущества;
- 5 долей в юридических лицах;
- 1 млрд 550 млн 258 тыс. драмов в качестве остатка незаконно полученных доходов и средств;
- 8 млн 419 тыс. драмов в качестве общей суммы незаконно полученных и переданных или неустановленных средств добросовестных приобретателей.