Գլխավոր դատախազությունը պահանջում է Քաղաքացիական ավիացիայի գլխավոր վարչության նախկին պետ Արտյոմ Մովսեսյանից բռնագանձել 8 անշարժ գույք, 1,5 միլիարդ դրամ
Գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչությունը պահանջ է ներկայացրել դատարանին Քաղաքացիական ավիացիայի գլխավոր վարչության (ներկայում՝ Քաղաքացիական ավիացիայի կոմիտե) նախկին պետ Արտյոմ Ժորայի Մովսեսյանից և նրա հետ փոխկապակցված անձանցից հօգուտ Հայաստանի Հանրապետության բռնագանձել՝
• 8 անշարժ գույք.
• 5 իրավաբանական անձում մասնակցություն.
• 1 միլիարդ 550 միլիոն 258 հազար դրամ՝ որպես ստացված ապօրինի եկամուտների և միջոցների մնացորդ.
• 8 միլիոն 419 հազար դրամ՝ որպես ապօրինի ծագում ունեցող և բարեխիղճ ձեռքբերողների փոխանցված կամ չնույնականացված դրամական միջոցների հանրագումար:

The Prosecutor General’s Office demands Artyom Movsesyan, the Former Head of the General Department of Civil Aviation to confiscate 8 immovable properties, AMD 1,5 billiard
The Anti-corruption Court accepted into proceedings another statement of claim of the Prosecutor General’s Office regarding the confiscation of illicit property.
The Department of Confiscation of Property of Illicit Origin of the Prosecutor General’s Office submitted a claim to the court with the requirement to confiscate from Artyom Movsesyan (father’s name: Zhora), former Deputy Head of the General Department of Civil Aviation (currently: Committee of Civil Aviation) and his affiliated persons in favor of the Republic of Armenia:
• 8 immovable properties;
• 2 movable properties;
• Participation in 5 legal entities;
• AMD 1 billiard 550 million 258 thousand as a remainder of illegal income and funds;
• AMD 8 million 419 thousand total amount of funds not supported by legitimate income transferred to the bona fide purchaser.