Հայաստանի Հանրապետության սեփականության իրավունքն է գրանցվել Կոտայքի մարզի Աղավնաձոր գյուղում գտնվող հողամասի նկատմամբ
2025 թվականի հունիսի 2-ին Հայաստանի Հանրապետության սեփականության իրավունքն է գրանցվել Կոտայքի մարզի Ծաղկաձոր համայնքի Աղավնաձոր գյուղի Աղավնու աղբյուր թաղամասի թիվ 31 հասցեում գտնվող՝ 9 միլիոն 388 հազար դրամ շուկայական արժեքին մոտարկված կադաստրային արժեքով 5000 քմ մակերեսով հողամասի նկատմամբ:
Հիշեցնենք, որ Հակակոռուպցիոն դատարանը 2024 թվականի օգոստոսի 30-ի վճռով բավարարել էր Գլխավոր դատախազության՝ պետական շահերի պաշտպանության վարչության հայցը, որով պահանջվել էր անվավեր ճանաչել հողամասի աճուրդն ու կիրառել անվավերության հետևանքներ:

The ownership right of the Republic of Armenia was registered over the land plot located at the Aghavnadzor village, Kotayk region
On June 2, 2025, the ownership right of the Republic of Armenia was registered over the land plot with the surface of 5000 m2 , with the cadastral value of AMD 9 million 388 thousand, located at 31 Aghavnu Aghbyur district, Aghavnadzor village, Tsaghkadzor community, Kotayk region.
Let us remind, that on August 30, 2024, the Anti-Corruption Court awarded the motion submitted by the Department of State Interests Protection of the Prosecutor General’s Office, under which the Prosecutor’s Office required to recognize invalid the auction of the land plot and to apply result of invalidity.