Առաջնորդ լինելը որոշում է ու կամք. Գլխավոր դատախազը մասնակցել է «Առաջնորդության դպրոց»-ի 15-ամյակին նվիրված ավարտական միջոցառմանը
Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը 2025 թվականի մայիսի 30-ին «Զվարթնոց» պատմամշակութային արգելոց-թանգարանում, «Առաջնորդության դպրոց» հիմնադրամի ղեկավար Սամվել Մովսիսյանի հրավերով, մասնակցել է Դպրոցի 15-ամյակին նվիրված ավարտական միջոցառմանը:
Միջոցառմանը մասնակցել են Հայաստանի Հանրապետությունում Հնդկաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Նիլակշի Սահա Սինհան, Հայաստանի ամերիկյան համալսարանի նախագահ Բրյուս Պողոսյանը, միջազգային կազմակերպությունների ներկայացուցիչները, Դպրոցի դասախոսներն ու ուսանողները:
Աննա Վարդապետյանը շնորհավորել է շրջանավարտներին՝ «Առաջնորդության դպրոց»-ը հաջողությամբ ավարտելու կապակցությամբ և ընդգծել, որ առաջնորդ լինելը որոշում է ու կամք: «Ձեր կամքը փորձության է ենթարկվելու՝ հաճախ ձեր ամենամտերիմ մարդկանց կողմից, և այնպիսի պահերի, երբ չեք սպասում: Առաջնորդները, սակայն, երբեք չեն հանձնվում: Վստահեցնում եմ՝ հուսահատության ժամանակ կամքն է, որ ուղղում է ձեր մեջքն ու ստիպում առաջ գնալ, շարունակել այն ճանապարհը, որին հավատում եք»,- նշել է հանրապետության գլխավոր դատախազն ու կրկին ընդգծել, որ «չեմ կարողներն» ու «չեմ ուզումները» հաղթահարվում են որոշման ու կամքի ուժով:

Being a leader is a decision and a will: The Prosecutor General participated in the graduation ceremony dedicated to the 15th anniversary of the “Leadership School”
On May 30, 2025, Anna Vardapetyan, Prosecutor General of the Republic of Armenia participated in the graduation ceremony dedicated to the 15th anniversary of the “Leadership school” at the invitation of Samvel Movsisyan, Head of the “Leadership School” foundation, organized in the “Zvartnots” historical and cultural museum-reserve.
Nilakshi Saha Sinha, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of India to the Republic of Armenia, Bruce Boghosian, President of the American University of Armenia, representatives of international organizations, lecturers and students of the School also participated in the ceremony.
Anna Vardapetyan congratulated the graduates on successfully completing the “Leadership School” and highlighted that beaing a leader is a decision and a will. “Your will will be tested, often by the closest person, and at times when you don’t expect it. However the leaders never give up. I can assure you that at the time of despair only the will can help you to straighten your back and move forward following the path you believe in”, mentioned the Prosecutor General of the Republic and highlighted that expressions like “I can’t ” and “I don’t want” can be transcended through determination and strength of will”.