Առաջնորդ լինելը որոշում է ու կամք. Գլխավոր դատախազը մասնակցել է «Առաջնորդության դպրոց»-ի 15-ամյակին նվիրված ավարտական միջոցառմանը
Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը 2025 թվականի մայիսի 30-ին «Զվարթնոց» պատմամշակութային արգելոց-թանգարանում, «Առաջնորդության դպրոց» հիմնադրամի ղեկավար Սամվել Մովսիսյանի հրավերով, մասնակցել է Դպրոցի 15-ամյակին նվիրված ավարտական միջոցառմանը:
Միջոցառմանը մասնակցել են Հայաստանի Հանրապետությունում Հնդկաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Նիլակշի Սահա Սինհան, Հայաստանի ամերիկյան համալսարանի նախագահ Բրյուս Պողոսյանը, միջազգային կազմակերպությունների ներկայացուցիչները, Դպրոցի դասախոսներն ու ուսանողները:
Աննա Վարդապետյանը շնորհավորել է շրջանավարտներին՝ «Առաջնորդության դպրոց»-ը հաջողությամբ ավարտելու կապակցությամբ և ընդգծել, որ առաջնորդ լինելը որոշում է ու կամք: «Ձեր կամքը փորձության է ենթարկվելու՝ հաճախ ձեր ամենամտերիմ մարդկանց կողմից, և այնպիսի պահերի, երբ չեք սպասում: Առաջնորդները, սակայն, երբեք չեն հանձնվում: Վստահեցնում եմ՝ հուսահատության ժամանակ կամքն է, որ ուղղում է ձեր մեջքն ու ստիպում առաջ գնալ, շարունակել այն ճանապարհը, որին հավատում եք»,- նշել է հանրապետության գլխավոր դատախազն ու կրկին ընդգծել, որ «չեմ կարողներն» ու «չեմ ուզումները» հաղթահարվում են որոշման ու կամքի ուժով:

Быть лидером — это выбор и воля: Генеральный прокурор приняла участие в выпускном мероприятии, посвящённом 15-летию «Школы лидерства»
30 мая 2025 года Генеральный прокурор Республики Армения Анна Вардапетян по приглашению руководителя фонда «Школа лидерства» Самвела Мовсисяна приняла участие в выпускном мероприятии, посвящённом 15-летию Школы, которое прошло в историко-культурном заповеднике-музее «Звартноц».
В мероприятии приняли участие Чрезвычайный и Полномочный Посол Республики Индия в Республике Армения Нилакши Саха Сингх, президент Американского университета Армении Брюс Погосян, представители международных организаций, преподаватели и студенты Школы.
Анна Вардапетян поздравила выпускников с успешным окончанием «Школы лидерства» и подчеркнула, что быть лидером — это выбор и воля:
«Вашу волю будут испытывать — зачастую самые близкие вам люди и в самые неожиданные моменты. Но лидеры никогда не сдаются. Уверяю вас: именно сила воли распрямляет спину в минуты отчаяния и заставляет идти вперёд, продолжать путь, в который вы верите», — отметила Генеральный прокурор и вновь подчеркнула, что «не могу» и «не хочу» преодолеваются решением и силой воли.