Դատախազն իրավասու դատարան է հանձնել անչափահասներին առևանգելու փորձ կատարած անձի վերաբերյալ քրեական վարույթը
Դատախազը 2025 թվականի մայիսի 15-ին Երևան քաղաքի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության դատարան է հանձնել անչափահասներին առևանգելու փորձ կատարած անձի վերաբերյալ հաստատված մեղադրական եզրակացությամբ քրեական վարույթը:
Հիշեցնենք, որ 2024 թվականի սեպտեմբերի 26-ին Ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության Մալաթիայի բաժնի քրեական հետախուզության բաժանմունքում օպերատիվ տվյալներ էին ստացվել այն մասին, որ 2024 թվականի սեպտեմբերի 25-ին՝ ժամը 16։00-ից մինչև 17։00-ն ընկած ժամանակահատվածում, Ա.Ք.-ն ավտոմեքենայով Երևան քաղաքում փորձել է առևանգել երկու անչափահասի:
Նույն օրը Ա.Ք.-ն  ձերբակալվել և տեղափոխվել էր ոստիկանության Մալաթիայի բաժին, նախաձեռնվել էր քրեական վարույթ:
Դատախազը 2024 թվականի սեպտեմբերի 28-ին Ա.Ք.-ի նկատմամբ հարուցել էր հանրային քրեական հետապնդում՝ Քրեական օրենսգրքի 44-191-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 3-րդ կետով  (անչափահասին առևանգելը) (երկու դրվագ):
2025 թվականի մայիսի 15-ին քրեական վարույթը, հաստատված մեղադրական եզրակացությամբ, հանձնվել է իրավասու դատարան:

The prosecutor submitted to the competent court a criminal proceeding regarding the person charged with attempted kidnapping of two minors
On May 15, 2025 the prosecutor submitted to the First Instance Court of General Jurisdiction of Yerevan city the criminal proceedings and the signed indictment regarding the person charged with attempted kidnapping of two minors.
Let us remind that on September 26, 2024, operational data were received at the Criminal Investigation Division of Malatia Division of the Police of the Ministry of Internal Affairs that on September 25, 2024 at about 16:00-17:00, in the Yerevan city, A.K. tried to kidnap two minors with a car.
On the same day A.K. was arrested and taken to Malatia division of the Police, a criminal proceeding was initiated.
On September 28, 2024 the prosecutor initiated a public criminal prosecution against A.K. under point 3 of part 2 of article 44-191 of the Criminal Code (kidnapping a minor) (two counts).
On May 15, 2025 the criminal proceeding and signed indictment were submitted to the competent court.