Գլխավոր դատախազությունը պահանջում է «Սևքարի անտառտնտեսություն» մասնաճյուղի նախկին տնօրեն Աշոտ Երիցյանից բռնագանձել 6 անշարժ գույք, դրամական միջոցներ
Գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչությունը պահանջ է ներկայացրել դատարանին՝ «Հայանտառ» ՊՈԱԿ–ի «Սևքարի անտառտնտեսություն» մասնաճյուղի նախկին տնօրեն Աշոտ Երիցյանից և նրա հետ փոխկապակցված անձից հօգուտ Հայաստանի Հանրապետության բռնագանձել՝
- 6 անշարժ գույք՝ Երևանում և Տավուշի մարզում.
- 2 իրավաբանական անձում մասնակցության իրավունք.
- 98 միլիոն 482 հազար դրամ՝ որպես ապօրինի եկամտի մնացորդ.
- 20 միլիոն 597 հազար դրամ, որը չի հիմնավորվում անձի օրինական եկամուտներով, ունի ապօրինի ծագում, փոխանցվել է բարեխիղճ ձեռքբերողի կամ հնարավոր չէ նույնականացնել և բռնագանձել:

Генеральная прокуратура требует конфесковать 6 объектов недвижимости и денежные средства у бывшего директора филиала «Севкарское лесное хозяйство» Ашота Ерицяна
Управление по взысканию имущества незаконного происхождения Генеральной прокуратуры РА обратилось в суд с иском о конфискации у бывшего директора филиала «Севкарское лесное хозяйство» ГНКО «Айантaр» Ашота Ерицяна и аффилированных лиц в пользу Республики Армения:
- 6 объектов недвижимости — в городе Ереване и в Тавушской области;
- Право участия в 2 юридических лицах;
- 98 миллионов 482 тысячи драмов — как остаток незаконного дохода;
- 20 миллионов 597 тысяч драмов — средства, не подтверждённые законными доходами лица, имеющие незаконное происхождение, переданы добросовестному приобретателю либо не подлежат идентификации и подлежат взысканию.