Գլխավոր դատախազությունը պահանջում է «Սևքարի անտառտնտեսություն» մասնաճյուղի նախկին տնօրեն Աշոտ Երիցյանից բռնագանձել 6 անշարժ գույք, դրամական միջոցներ
Գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչությունը պահանջ է ներկայացրել դատարանին՝ «Հայանտառ» ՊՈԱԿ–ի «Սևքարի անտառտնտեսություն» մասնաճյուղի նախկին տնօրեն Աշոտ Երիցյանից և նրա հետ փոխկապակցված անձից հօգուտ Հայաստանի Հանրապետության բռնագանձել՝
- 6 անշարժ գույք՝ Երևանում և Տավուշի մարզում.
- 2 իրավաբանական անձում մասնակցության իրավունք.
- 98 միլիոն 482 հազար դրամ՝ որպես ապօրինի եկամտի մնացորդ.
- 20 միլիոն 597 հազար դրամ, որը չի հիմնավորվում անձի օրինական եկամուտներով, ունի ապօրինի ծագում, փոխանցվել է բարեխիղճ ձեռքբերողի կամ հնարավոր չէ նույնականացնել և բռնագանձել:

The Prosecutor General’s Office required to confiscate 6 immovable properties and monetary means from Ashot Yeritsyan, former Director of “Sevkar Forestry”
The Department of Confiscation of Property of Illicit Origin of the Prosecutor General’s Office submitted a claim to the court with the requirement to confiscate from Ashot Yeritsyan, former Head of “Sevkar Forestry” branch of “Hayantar” SNPO and related persons in favor of the Republic of Armenia:
- 6 immovable properties in Yerevan and Tavush region;
- AMD 98 million 482 thousand as a remainder of illicit income;
- AMD 20 million 597 thousand, which is not substantiated by the lawful income of the person, has an illicit origin, was transferred to the bona fide purchaser or wasn’t identified.