Գլխավոր դատախազությունը պահանջում է «Երևանի ոսկերչական գործարան-1 Գնոմոն» ԲԲ ընկերության նախկին տնօրենի և նրա կնոջ իրավահաջորդից բռնագանձել 4 անշարժ գույք, 330 միլիոն դրամ
Գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչությունը պահանջ է ներկայացրել դատարանին՝ «Երևանի ոսկերչական գործարան-1 Գնոմոն» ԲԲ ընկերության նախկին տնօրեն Էմիլ Գուրգենի Գրիգորյանի և նրա կնոջ՝ Սեդա Գասպարի Հակոբյանի իրավահաջորդից հօգուտ Հայաստանի Հանրապետության բռնագանձել՝
• 4 անշարժ գույք.
• 2 իրավաբանական անձում մասնակցություն.
• շուրջ 330 միլիոն դրամ՝ որպես ապօրինի եկամտի մնացորդի և օրինական եկամուտներով չհիմնավորվող բարեխիղճ երրորդ անձանց փոխանցված դրամական միջոցների հանրագումար:

The Anti-corruption court accepted into proceedings another statement of claim of the Prosecutor General’s Office regarding the confiscation of illicit property
The Department of Confiscation of Property of Illicit Origin of the Prosecutor General’s Office submitted a claim to the court with the requirement to confiscate from the legal successor of Emil Grigoryan (Father’s name: Gurgen), former Director of Yerevan Jewelry plant-1 Gnomon and his wife Seda Hakobyan (father’s name: Gaspar) in favor of the Republic of Armenia:
- 4 immovable properties;
- AMD 330 million, as a sum total of the remainder of illicit income and funds not substantiated by the lawful income and transferred to the bona fide third persons.