Գլխավոր դատախազությունը պահանջում է «Երևանի ոսկերչական գործարան-1 Գնոմոն» ԲԲ ընկերության նախկին տնօրենի և նրա կնոջ իրավահաջորդից բռնագանձել 4 անշարժ գույք, 330 միլիոն դրամ
Գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչությունը պահանջ է ներկայացրել դատարանին՝ «Երևանի ոսկերչական գործարան-1 Գնոմոն» ԲԲ ընկերության նախկին տնօրեն Էմիլ Գուրգենի Գրիգորյանի և նրա կնոջ՝ Սեդա Գասպարի Հակոբյանի իրավահաջորդից հօգուտ Հայաստանի Հանրապետության բռնագանձել՝
• 4 անշարժ գույք.
• 2 իրավաբանական անձում մասնակցություն.
• շուրջ 330 միլիոն դրամ՝ որպես ապօրինի եկամտի մնացորդի և օրինական եկամուտներով չհիմնավորվող բարեխիղճ երրորդ անձանց փոխանցված դրամական միջոցների հանրագումար:

Генпрокуратура требует от правопреемникa бывшего директора ОАО “Ереванский ювелирный завод-1 Гномон” и его супруги конфисковать 4 объекта недвижимости и 330 млн драмов
Управление по конфискации незаконного имущества Генеральной прокуратуры обратилось в суд с ходатайством о конфискации имущества у правопреемника бывшего директора ОАО «Ереванский ювелирный завод-1 Гномон» Эмила Гургеновича Григоряна и его супруги Седы Гаспаровны Акобян в пользу Республики Армения.
• 4 объекта недвижимости,
• 1 транспортное средство,
• Участие в 2 юридических лицах,
• Около 330 миллионов драмов как остаток незаконных доходов и средств, не подтверждённых законными источниками и переданных добросовестному третьему лицу.