Գլխավոր դատախազությունը պահանջում է Արարատի մարզի Ավշար համայնքի նախկին ղեկավար Սուրիկ Գրիգորյանից բռնագանձել 17 անշարժ գույք, ավելի քան 587 միլիոն դրամ
Հակակոռուպցիոն դատարանը 2025 թվականի ապրիլի 9-ին վարույթ է ընդունել Գլխավոր դատախազության՝ ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման վերաբերյալ հերթական հայցադիմումը:
Գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչությունը պահանջ է ներկայացրել դատարանին՝ Արարատի մարզի Ավշար համայնքի նախկին ղեկավար Սուրիկ Գրիգորյանից և նրան փոխկապակցված անձանցից հօգուտ Հայաստանի Հանրապետության բռնագանձել՝
• 13 անշարժ գույք՝ Ավշար գյուղում, 2 անշարժ գույք` Երևանում, 1 անշարժ գույք` Նոյակերտում, 1 անշարժ գույք` Եղեգնավանում.
• Երևանում գտնվող 2 անշարժ գույքի, Նոյակերտում՝ 1 անշարժ գույքի, Եղեգնավանում՝ 2 անշարժ գույքի շուկայական արժեքները.

The Prosecutor General’s Office required to confiscate 17 immovable properties and more than AMD 587 million from Surik Grigoryan, former head of Avshar community, Ararat region
On April 9, 2025, the Anti-corruption court accepted into proceedings another statement of claim of the Prosecutor General’s Office regarding the confiscation of illicit property.
The Department of Confiscation of Property of Illicit Origin of the Prosecutor General’s Office submitted a claim to the court with the requirement to confiscate from Surik Grigoryan, former head of Avshar community, Ararat region and related persons in favor of the Republic of Armenia:
- 13 immovable properties in Avshar village, 2 immovable properties in Yerevan, 1 immovable property in Noyakert and 1 immovable property in Yegheghnavan;
- Market values of 2 immovable properties in Yerevan, 1 immovable property in Noyakert, 2 immovable properties in Yegheghnavan;