Գլխավոր դատախազությունը պահանջում է Արարատի մարզի Ավշար համայնքի նախկին ղեկավար Սուրիկ Գրիգորյանից բռնագանձել 17 անշարժ գույք, ավելի քան 587 միլիոն դրամ
Հակակոռուպցիոն դատարանը 2025 թվականի ապրիլի 9-ին վարույթ է ընդունել Գլխավոր դատախազության՝ ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման վերաբերյալ հերթական հայցադիմումը:
Գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչությունը պահանջ է ներկայացրել դատարանին՝ Արարատի մարզի Ավշար համայնքի նախկին ղեկավար Սուրիկ Գրիգորյանից և նրան փոխկապակցված անձանցից հօգուտ Հայաստանի Հանրապետության բռնագանձել՝
• 13 անշարժ գույք՝ Ավշար գյուղում, 2 անշարժ գույք` Երևանում, 1 անշարժ գույք` Նոյակերտում, 1 անշարժ գույք` Եղեգնավանում.
• Երևանում գտնվող 2 անշարժ գույքի, Նոյակերտում՝ 1 անշարժ գույքի, Եղեգնավանում՝ 2 անշարժ գույքի շուկայական արժեքները.

Генпрокуратура требует конфисковать 17 объектов недвижимости, более 587 миллионов драмов у бывшего главы общины Авшар Араратской области Сурика Григоряна
9 апреля 2025 года Антикоррупционный суд принял к рассмотрению очередной иск Генеральной прокуратуры о конфискации имущества незаконного происхождения.
Управление по взысканию имущества незаконного происхождения Генеральной прокуратуры РА обратилось в суд с иском о конфискации у бывшего главы общины Авшар Араратской области Сурика Григоряна и аффилированных лиц в пользу Республики Армения:
- 13 объектов недвижимости в селе Авшар, 2 объекта недвижимости в Ереване, 1 объект недвижимости в Ноякерте, 1 объект недвижимости в Ехегнаване;
- Рыночную стоимость 2 объектов недвижимости в Ереване, 1 объекта недвижимости в Ноякерте, 2 объектов недвижимости в Ехегнаване;