Գլխավոր դատախազությունը պահանջում է ՀՀ Ազգային ժողովի նախկին պատգամավոր Արայիկ Գրիգորյանից բռնագանձել 15 անշարժ գույք, ավելի քան 6 միլիարդ դրամ
Հակակոռուպցիոն դատարանը 2025 թվականի ապրիլի 3-ին վարույթ է ընդունել Գլխավոր դատախազության՝ ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման վերաբերյալ հերթական հայցադիմումը:
Գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչությունը պահանջ է ներկայացրել դատարանին՝ ՀՀ Ազգային ժողովի նախկին պատգամավոր Արայիկ Գրիգորյանից և նրան փոխկապակցված անձանցից հօգուտ Հայաստանի Հանրապետության բռնագանձել՝
• 5 անշարժ գույք՝ Երևանում, 6 անշարժ գույք՝ Ավշար գյուղում, 2 անշարժ գույք՝ Ծաղկաձորում, 1 անշարժ գույք՝ Սուրենավան գյուղում, 1 անշարժ գույք՝ Արարատում.

The Prosecutor General's Office demands the former Deputy of the RA National Assembly, Arayik Grigoryan, to confiscate 15 real estates, AMD 6 billiard
On 3 April 2025, the Anti-Corruption Court has accepted into proceeding another claim of the Prosecutor General's Office on the confiscation of property of illicit origin.
The Department of Confiscation of Property of Illicit Origin of the Prosecutor General's Office submitted a claim to the court to confiscate from the former Deputy of the RA National Assembly, Arayik Grigoryan and his affiliated persons in favor of the Republic of Armenia:
- 5 immovable properties in Yerevan, 6 immovable properties in Avshar village, 2 immovable properties in Tsaghkadzor, 1 immovable property in Surenavan village, 1 immovable property in Ararat;