Գլխավոր դատախազությունը պահանջում է ՀՀ Ազգային ժողովի նախկին պատգամավոր Արայիկ Գրիգորյանից բռնագանձել 15 անշարժ գույք, ավելի քան 6 միլիարդ դրամ
Հակակոռուպցիոն դատարանը 2025 թվականի ապրիլի 3-ին վարույթ է ընդունել Գլխավոր դատախազության՝ ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման վերաբերյալ հերթական հայցադիմումը:
Գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչությունը պահանջ է ներկայացրել դատարանին՝ ՀՀ Ազգային ժողովի նախկին պատգամավոր Արայիկ Գրիգորյանից և նրան փոխկապակցված անձանցից հօգուտ Հայաստանի Հանրապետության բռնագանձել՝
• 5 անշարժ գույք՝ Երևանում, 6 անշարժ գույք՝ Ավշար գյուղում, 2 անշարժ գույք՝ Ծաղկաձորում, 1 անշարժ գույք՝ Սուրենավան գյուղում, 1 անշարժ գույք՝ Արարատում.

Генеральная прокуратура требует взыскания 15 недвижимостей и больше 6.00.000.000 драмов у бывшого депутата Национального собрания РА Араика Григоряна
3 апреля 2025 года Антикоррупционный суд принял к рассмотрению очередной иск Генеральной прокуратуры о конфискации имущества незаконного происхождения.
Управление по взысканию имущества незаконного происхождения Генеральной прокуратуры РА обратилось в суд с иском о конфискации у бывшего депутата Национального собрания РА Араика Григоряна и аффилированных лиц в пользу Республики Армения:
- 5 недвижимостей в Ереване, 6 недвижимостей в селе Авшаре, 2 недвижимости в городе Цахкадзоре, 1 недвижимость в селе Суренаване, 1 недвижимость в Арарате;