Հրամանատարական առաջնորդություն, կոնֆլիկտների կառավարում և որոշում կայացնելու կարողություն. Աննա Վարդապետյանը Վ.Սարգսյանի անվան ռազմական ակադեմիայի Ցամաքային զորքերի ինստիտուտի կուրսանտների հետ Վարպետաց դաս է անցկացրել
Գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանն այսօր, Պաշտպանության նախարարության Վազգեն Սարգսյանի անվան ռազմական ակադեմիայի պետ Արսեն Մանգասարյանի հրավերով, Ակադեմիայի Ցամաքային զորքերի ինստիտուտի կուրսանտների համար Վարպետաց դաս է անցկացրել՝ «Քրեական ենթամշակույթի տարածման կանխարգելումը՝ ՀՀ զինված ուժերում» թեմայով:
Հիշեցնենք, որ առաջին Վարպետաց դասը ՀՀ գլխավոր դատախազն անցկացրել էր 2025 թվականի փետրվարի 25-ին Ակադեմիայի Մարշալ Արմենակ Խանփերյանցի անվան ռազմաօդային ուժերի ինստիտուտի կուրսանտների համար:
Կուրսանտների հետ հարցուպատասխանի ձևաչափով անցկացված երկխոսության շրջանակներում Աննա Վարդապետյանն անդրադարձել է Զինված ուժերում հրամանատարական առաջնորդության, կոնֆլիկտների կառավարման և որոշում կայացնելու համար անհրաժեշտ հմտություններին, քրեական ենթամշակույթին բնորոշ վարքագծային մոդելների վերլուծությանը, Զինված ուժերում հանցագործությունների կանխարգելման համար անհրաժեշտ ոչ ստանդարտ լուծումներին:

Command leadership, conflict management and decision-making ability; Anna Vardapetyan held a master class with cadets of the Ground Forces Institute of the Military Academy named after V. Sargsyan
Today, at the invitation of the Head of the Vazgen Sargsyan Military Academy of the Ministry of Defense, Arsen Mangasaryan, the Prosecutor General Anna Vardapetyan held a master class for cadets of the Ground Forces Institute of the Academy on the topic "Prevention of Criminal Subculture in the Armed Forces of the Republic of Armenia".
It should be recalled that the first master class was held by the Prosecutor General of the Republic of Armenia on February 25, 2025 for the cadets of the Air Force Institute of the Academy after Marshal Armenak Khanperyants.
In the scope of the dialogue held in a question-and-answer format with the cadets, Anna Vardapetyan touched upon the skills necessary for command leadership, conflict management and decision-making in the Armed Forces, the analysis of behavioral models characteristic of the criminal subculture, the Armed Forces non-standard solutions needed to prevent crimes in the forces.