Հրամանատարական առաջնորդություն, կոնֆլիկտների կառավարում և որոշում կայացնելու կարողություն. Աննա Վարդապետյանը Վ.Սարգսյանի անվան ռազմական ակադեմիայի Ցամաքային զորքերի ինստիտուտի կուրսանտների հետ Վարպետաց դաս է անցկացրել
Գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանն այսօր, Պաշտպանության նախարարության Վազգեն Սարգսյանի անվան ռազմական ակադեմիայի պետ Արսեն Մանգասարյանի հրավերով, Ակադեմիայի Ցամաքային զորքերի ինստիտուտի կուրսանտների համար Վարպետաց դաս է անցկացրել՝ «Քրեական ենթամշակույթի տարածման կանխարգելումը՝ ՀՀ զինված ուժերում» թեմայով:
Հիշեցնենք, որ առաջին Վարպետաց դասը ՀՀ գլխավոր դատախազն անցկացրել էր 2025 թվականի փետրվարի 25-ին Ակադեմիայի Մարշալ Արմենակ Խանփերյանցի անվան ռազմաօդային ուժերի ինստիտուտի կուրսանտների համար:
Կուրսանտների հետ հարցուպատասխանի ձևաչափով անցկացված երկխոսության շրջանակներում Աննա Վարդապետյանն անդրադարձել է Զինված ուժերում հրամանատարական առաջնորդության, կոնֆլիկտների կառավարման և որոշում կայացնելու համար անհրաժեշտ հմտություններին, քրեական ենթամշակույթին բնորոշ վարքագծային մոդելների վերլուծությանը, Զինված ուժերում հանցագործությունների կանխարգելման համար անհրաժեշտ ոչ ստանդարտ լուծումներին:

Командное лидерство, управление конфликтами и способность принимать решения. Анна Вардапетян провела мастер-класс с курсантами Института сухопутных войск военной академии имени Вазгена Саргсяна
Генеральный прокурор Анна Вардапетян сегодня, по приглашению начальника Военной академии имени Вазгена Саргсяна Министерства обороны Армении Арсена Мангасяряна, провела мастер-класс для курсантов Института сухопутных войск Академии на тему: «Профилактика распространения уголовной субкультуры в Вооружённых силах Республики Армения».
Напомним, что первый мастер-класс Генеральный прокурор Республики Армения провела 25 февраля 2025 года для курсантов Института Военно-авиационный университет имени маршала Арменака Ханферянца.
В ходе диалога с курсантами, проведённого в формате «вопрос-ответ», Анна Вардапетян затронула такие темы, как командное лидерство в Вооружённых силах, навыки, необходимые для управления конфликтами и принятия решений, анализ моделей поведения, характерных для уголовной субкультуры, а также нестандартные подходы, необходимые для предотвращения правонарушений в вооруженных силах.