2024 թվականին վերականգնվել է շուրջ 7,6 միլիոն ԱՄՆ դոլարի գույք՝ Դատախազության՝ պետական և համայնքային շահերի պաշտպանության լիազորության շրջանակում. Դատախազության 2024 թվականի գործունեության մասին հաղորդում
Գլխավոր դատախազությունը, պետական և համայնքային շահերի պաշտպանության հայց հարուցելու բացառիկ լիազորության շրջանակում, 2024 թվականին շարունակել է ոլորտի ուսումնասիրությունը և հաշվետու ժամանակահատվածում պետական շահերի պաշտպանության հարցադրումներով կատարել է 435 ուսումնասիրություն (2023 թվականին՝ 383), հայտնաբերել է 328 իրավախախտում (2023 թվականին՝ 447):
Ուսումնասիրություններն ընդգրկել են պետական և համայնքային գույքի պահպանության, օտարման իրավաչափության, հողային օրենսդրության պահանջների պահպանության, տարածքային կառավարման և տեղական ինքնակառավարման, քաղաքաշինության ոլորտները:
Համաձայն Դատախազության 2024 թվականի գործունեության մասին հաղորդման՝ հաշվետու և նախորդ տարիներին ներկայացված հայցերով 2024 թվականի ընթացքում կայացված դատական ակտերով փաստացի վերականգնվել է նախնական գնահատմամբ շուրջ 2 միլիարդ 785 միլիոն 511 հազար դրամ (շուրջ 7 միլիոն 69 հազար ԱՄՆ դոլար) շուկայականին մոտարկված կադաստրային արժեքով գույք:

Property worth approximately USD 7.6 million was recovered within the framework of the Prosecutor's Office's authority to protect state and municipal interests in 2024. Report on the activities of the Prosecutor's Office for 2024
The Prosecutor General Office, within its exclusive authority to file claims for the protection of state and municipal interests, continued its examination in the mentioned field and conducted 435 investigations (in 2023, 383) detecting 328 violations (in 2023, 447) during the reporting period. The investigations included issues related to the protection of state and municipal property, the legality of their alienation, compliance with land legislation requirements, territorial governance, local self-government, and urban planning.
According to the report on the activities of the Prosecutor's Office for 2024, as a result of claims filed in 2024, property worth approximately AMD 2 billion 785 million 511 thousand (about USD 7 million 69 thousand) was effectively recovered, with a cadastral value close to the market one.