Դատական քննությամբ ավարտված քրեական գործերով 2024 թվականին վերականգնվել է շուրջ 215 միլիոն դրամ. Դատախազության 2024 թվականի գործունեության մասին հաղորդում
2024 թվականին դատարաններում քննված քրեական գործերով հանցագործությամբ պատճառված ընդհանուր վնասը կազմել է 6 միլիարդ 875 միլիոն 164 հազար դրամ (2023 թվականին՝ 663 միլիոն 495 հազար դրամ), որից 6 միլիարդ 368 միլիոն 378 հազար դրամի վնասը պատճառվել է պետությանը, 31 միլիոն 736 հազար դրամի վնասը՝ համայնքներին, իսկ 475 միլիոն 49 հազար դրամի վնասը՝ իրավաբանական և ֆիզիկական անձանց:
Համաձայն Դատախազության 2024 թվականի գործունեության մասին հաղորդման, դատական քննությամբ ավարտված գործերով վերականգնվել է 210 միլիոն 481 հազար դրամ (2023 թվականին` 173 միլիոն 385 հազար դրամ):

Аapproximately AMD 215 million have been recovered under criminal cases concluded by judicial examination in 2024. Report on the activities of the Prosecutor's Office for 2024
Under criminal cases examined in courts in 2024, the total damage caused by crimes amounted to AMD 6 billion 875 million 164 thousand (in 2023, it was AMD 663 million 495 thousand), whereof AMD 6 billion 368 million 378 thousand were damages caused to the state, AMD 31 million 736 thousand to municipalities, and AMD 475 million 49 thousand to legal and physical persons.
According to the report on the activities of the Prosecutor's Office for 2024, AMD 210 million 481 thousand have been recovered under criminal cases concluded in court (in 2023, it was AMD 173 million 385 thousand).