Դատական քննությամբ ավարտված քրեական գործերով 2024 թվականին վերականգնվել է շուրջ 215 միլիոն դրամ. Դատախազության 2024 թվականի գործունեության մասին հաղորդում
2024 թվականին դատարաններում քննված քրեական գործերով հանցագործությամբ պատճառված ընդհանուր վնասը կազմել է 6 միլիարդ 875 միլիոն 164 հազար դրամ (2023 թվականին՝ 663 միլիոն 495 հազար դրամ), որից 6 միլիարդ 368 միլիոն 378 հազար դրամի վնասը պատճառվել է պետությանը, 31 միլիոն 736 հազար դրամի վնասը՝ համայնքներին, իսկ 475 միլիոն 49 հազար դրամի վնասը՝ իրավաբանական և ֆիզիկական անձանց:
Համաձայն Դատախազության 2024 թվականի գործունեության մասին հաղորդման, դատական քննությամբ ավարտված գործերով վերականգնվել է 210 միլիոն 481 հազար դրամ (2023 թվականին` 173 միլիոն 385 հազար դրամ):

По уголовным делам, завершенным судебным разбирательством в 2024 году, было восстановлено около 215 миллионов драмов. Отчет о деятельности Прокуратуры за 2024 год
В 2024 году в уголовных делах, рассматриваемых в судах, общий ущерб от преступлений составил 6 миллиардов 875 миллионов 164 тысячи драмов (в 2023 году – 663 миллиона 495 тысяч драмов), из которых ущерб на сумму 6 миллиардов 368 миллионов 378 тысяч драмов был причинен государству, ущерб на сумму 31 миллион 736 тысяч драмов – муниципалитетам, а ущерб на сумму 475 миллионов 49 тысяч драмов – юридическим и физическим лицам.
Согласно отчету о деятельности Прокуратуры за 2024 год, по уголовным делам, завершенным судебным разбирательством, было восстановлено 210 миллионов 481 тысяча драмов (в 2023 году – 173 миллиона 385 тысяч драмов).