4 տարի ժամկետով ազատազրկում՝ շորթմամբ պահանջված և ստացված կաշառքի համար
Հակակոռուպցիոն դատարանի՝ 2025 թվականի փետրվարի 13-ի մեղադրական դատավճռով՝ Ոստիկանության ճանապարհային ոստիկանության տեսուչի պաշտոնը զբաղեցրած Ա.Պ.-ն դատապարտվել է ազատազրկման՝ 4 տարի ժամկետով:
2020 թվականի փետրվարի 8-ին Ա.Պ.-ին առաջադրվել էր մեղադրանք՝ 18.04.2003 թվականին ընդունված Քրեական օրենսգրքի 311-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով (շորթմամբ կաշառք ստանալը):
2020 թվականի մարտի 19-ին դատախազը հաստատել էր Ա.Պ.-ի վերաբերյալ մեղադրական եզրակացությունը և վարույթի նյութերի հետ հանձնել էր իրավասու դատարան:
2025 թվականի փետրվարի 13-ին Հակակոռուպցիոն դատարանը ապացուցված է համարել Ա.Պ.-ի կողմից քրեորեն պատժելի արարքի կատարված լինելը և նրա մեղավորությունը տվյալ հանցանքը կատարելու մեջ և կայացրել է մեղադրական դատավճիռ. Ա.Պ.-ի նկատմամբ որպես պատիժ նշանակվել է ազատազրկումը՝ 4 տարի ժամկետով: Դատավճռով նշանակված պատժին հաշվակցվել է Ա.Պ.-ի կողմից փաստացի անազատության մեջ գտնված ժամկետը և նրա նկատմամբ վերջնական պատիժ է նշանակվել ազատազրկումը՝ 3 տարի 10 ամիս 19 օր ժամկետով:

Imprisonment for the term of 4 years for receiving a bribe by extortion
Pursuant to the judgment of conviction of the Anti-corruption dated February 13, 2025, A.P. holding the position of the road inspector of the Road Police was sentenced to imprisonment for the term of 4 years.
On February 8, 2020 a charge was brought against A.P. under point 1 of part 3 of article 311 of the Criminal Code adopted on April 18, 2003 (receiving a bribe by extortion).
On March 19, 2020, the prosecutor signed the indictment regarding A.P. and submitted to the court with the materials of the case.
On February 13, 2025 the Anti-Corruption Court considered the commission of a criminally punishable act by A.P. and his guilt in the mentioned crime proven and rendered a judgment of conviction. A.P. was sentenced to imprisonment for the term of 4 years. Pursuant to the judgment the actual term of A.P.’s imprisonment shall be set-off to the defined punishment and the final punishment shall be imprisonment for the term of 3 years 10 months and 19 days.