4 տարի ժամկետով ազատազրկում՝ շորթմամբ պահանջված և ստացված կաշառքի համար
Հակակոռուպցիոն դատարանի՝ 2025 թվականի փետրվարի 13-ի մեղադրական դատավճռով՝ Ոստիկանության ճանապարհային ոստիկանության տեսուչի պաշտոնը զբաղեցրած Ա.Պ.-ն դատապարտվել է ազատազրկման՝ 4 տարի ժամկետով:
2020 թվականի փետրվարի 8-ին Ա.Պ.-ին առաջադրվել էր մեղադրանք՝ 18.04.2003 թվականին ընդունված Քրեական օրենսգրքի 311-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով (շորթմամբ կաշառք ստանալը):
2020 թվականի մարտի 19-ին դատախազը հաստատել էր Ա.Պ.-ի վերաբերյալ մեղադրական եզրակացությունը և վարույթի նյութերի հետ հանձնել էր իրավասու դատարան:
2025 թվականի փետրվարի 13-ին Հակակոռուպցիոն դատարանը ապացուցված է համարել Ա.Պ.-ի կողմից քրեորեն պատժելի արարքի կատարված լինելը և նրա մեղավորությունը տվյալ հանցանքը կատարելու մեջ և կայացրել է մեղադրական դատավճիռ. Ա.Պ.-ի նկատմամբ որպես պատիժ նշանակվել է ազատազրկումը՝ 4 տարի ժամկետով: Դատավճռով նշանակված պատժին հաշվակցվել է Ա.Պ.-ի կողմից փաստացի անազատության մեջ գտնված ժամկետը և նրա նկատմամբ վերջնական պատիժ է նշանակվել ազատազրկումը՝ 3 տարի 10 ամիս 19 օր ժամկետով:

Лишение свободы на срок 4 года за взятку, запрошенную и полученную вымогательством
В соответствии с обвинительным приговором Антикоррупционного суда от 13 февраля 2025 года А.П., занимавший должность инспектора полиции Дорожной полиции, приговорен к тюремному заключению сроком на 4 года.
8 февраля 2020 г., А.П. было предъявлено обвинение по пункту 1 части 3 статьи 311 Уголовного кодекса, принятого 18.04.2003 (получение взятки вымогательством).
19 марта 2020 года прокурор утвердил обвинительное заключение в отношении А.П. 2015 года и передал в компетентный суд вместе с материалами производства.
13 февраля 2025 года Антикоррупционный суд счел доказанным совершение А.П. уоловно наказуемого деяния и его вина в совершении данного преступления и вынес обвинительный приговор. В отношении А.П. в качестве наказания было назначено тюремное заключение сроком на 4 года. К назначенному приговору сроку был причислен срок фактического нахождения А.П. в неволе, и в отношении него было назначено окончательное наказание в лишения свободы сроком на 3 года 10 месяцев 19 дней.