Գլխավոր դատախազությունը պահանջում է Վերին Գետաշեն բնակավայրի նախկին ղեկավար Ռուբիկ Ղուկասյանի իրավահաջորդից և փոխկապակցված անձից բռնագանձել անշարժ գույքեր և դրամական միջոցներ
Հակակոռուպցիոն դատարանը 2025 թվականի մարտի 20-ին վարույթ է ընդունել Գլխավոր դատախազության՝ ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման վերաբերյալ հերթական հայցադիմումը:
Գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչությունը պահանջ է ներկայացրել դատարանին՝ Մարտունի համայնքի Վերին Գետաշեն բնակավայրի նախկին ղեկավար Ռուբիկ Ղուկասյանի իրավահաջորդից և Ռուբիկ Ղուկասյանին փոխկապակցված անձից հօգուտ Հայաստանի Հանրապետության բռնագանձել՝
- 7 անշարժ գույք Երևանում և Գեղարքունիքի մարզում.
- 1 անշարժ գույքի շուկայական արժեք.
- 10 միլիոն 858 հազար դրամ՝ որպես ապօրինի դրամական միջոցների մնացորդ.
- 36 միլիոն 808 հազար դրամ՝ որպես ապօրինի եկամտի մնացորդի և օրինական եկամուտներով չհիմնավորվող՝ բարեխիղճ երրորդ անձանց փոխանցված դրամական միջոցների հանրագումար:

The Prosecutor General's Office demands the confiscation of real estate and financial means from the legal successor of Rubik Ghukasyan, the former Head of the Verin Getashen settlement, and the affiliated person
On March 20, 2025, the Anti-Corruption Court accepted for proceedings another claim filed by the Prosecutor General's Office regarding the confiscation of property of illicit origin.
The Department for Confiscation of Property of Illicit Origin of the Prosecutor General's Office has filed a claim to the court to confiscate from the legal successor of Rubik Ghukasyan, the former Head of the Verin Getashen settlement, and the affiliated person in favor of the Republic of Armenia:
• 7 real estate properties in Yerevan and the Gegharkunik region,
• The market value of 1 real estate property,
• Participation in 1 legal entity,
• AMD 10,858,000 as the balance of illegal funds,
• AMD 36,808,000 as the balance of illegal income and the total of funds transferred to bona fide third parties that are not justified by legal income.