Գլխավոր դատախազությունը պահանջում է Վերին Գետաշեն բնակավայրի նախկին ղեկավար Ռուբիկ Ղուկասյանի իրավահաջորդից և փոխկապակցված անձից բռնագանձել անշարժ գույքեր և դրամական միջոցներ
Հակակոռուպցիոն դատարանը 2025 թվականի մարտի 20-ին վարույթ է ընդունել Գլխավոր դատախազության՝ ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման վերաբերյալ հերթական հայցադիմումը:
Գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչությունը պահանջ է ներկայացրել դատարանին՝ Մարտունի համայնքի Վերին Գետաշեն բնակավայրի նախկին ղեկավար Ռուբիկ Ղուկասյանի իրավահաջորդից և Ռուբիկ Ղուկասյանին փոխկապակցված անձից հօգուտ Հայաստանի Հանրապետության բռնագանձել՝
- 7 անշարժ գույք Երևանում և Գեղարքունիքի մարզում.
- 1 անշարժ գույքի շուկայական արժեք.
- 10 միլիոն 858 հազար դրամ՝ որպես ապօրինի դրամական միջոցների մնացորդ.
- 36 միլիոն 808 հազար դրամ՝ որպես ապօրինի եկամտի մնացորդի և օրինական եկամուտներով չհիմնավորվող՝ բարեխիղճ երրորդ անձանց փոխանցված դրամական միջոցների հանրագումար:

Генеральная прокуратура требует взыскания недвижимости и финансовых средств у правопреемника Рубика Гукасяна, бывшего главы населённого пункта Верин Геташен, и аффилированного лица
20 марта 2024 года Антикоррупционный суд принял к рассмотрению очередной иск Генеральной прокуратуры о конфискации имущества незаконного происхождения.
Управление по взысканию имущества незаконного происхождения Генеральной прокуратуры РА обратилось в суд с иском о конфискации у правопреемника Рубика Гукасяна, бывшего главы населённого пункта Верин Геташен, и аффилированного лица в пользу Республики Армения:
• 7 объектов недвижимости в Ереване и Гегаркуникской области;
• Рыночная стоимость 1 объекта недвижимости;
• Участие в 1 юридическом лице;
• 10 858 000 драмов как остаток незаконных средств;
• 36 808 000 драмов как остаток незаконного дохода и сумма средств, переданных добросовестным третьим лицам, не оправданных законным доходом.