Եղեգնաձոր խոշորացված համայնքի սեփականության իրավունքն է գրանցվել Մալիշկա բնակավայրում գտնվող 4 հողամասերի նկատմամբ
2025 թվականի մարտի 3-ին Վայոց ձորի մարզի Եղեգնաձոր խոշորացված համայնքի սեփականության իրավունքն է գրանցվել Մալիշկա բնակավայրում գտնվող՝ 7000 քմ (0,7 հա) ընդհանուր մակերեսով «գյուղատնտեսական» նպատակային նշանակությամբ 4 հողամասերի նկատմամբ:
Հիշեցնենք, որ 2024 թվականի դեկտեմբերի 27-ին Հակակոռուպցիոն դատարանը բավարարել էր Գլխավոր դատախազության՝ պետական շահերի պաշտպանության հայցը, որով անվավեր էր ճանաչել Վայոց ձորի Եղեգնաձոր խոշորացված համայնքի Մալիշկա բնակավայրում գտնվող չորս հողամասերի՝ 2006-2007 թվականների աճուրդներն ու վերականգնել էր դրանց նկատմամբ Վայոց ձորի մարզի Եղեգնաձոր խոշորացված համայնքի սեփականության իրավունքը:

The ownership right of Yeghegnadzor enlarged community was registered over 4 land plots located at Malishka settlement
On March 3, 2025 the ownership right of Yeghegnadzor enlarged community of Vayots Dzor region was registered over 4 land plots of agricultural significance with the total surface of 7000m2 (0.7 ha) located at Malishka settlement.
Let us remind that on December 27, 2024, the Anti-corruption court awarded the claim of the Prosecutor General’s Office on the protection of state interests, pursuant whereof the auctions organized during 2006-2007 regarding four land plots located at Malishka settlement of Yeghegnadzor enlarged community of Vayots Dzor region were rendered invalid and the ownership right of Yeghegnadzor enlarged community of Vayots Dzor region was restored.