Եղեգնաձոր խոշորացված համայնքի սեփականության իրավունքն է գրանցվել Մալիշկա բնակավայրում գտնվող 4 հողամասերի նկատմամբ
2025 թվականի մարտի 3-ին Վայոց ձորի մարզի Եղեգնաձոր խոշորացված համայնքի սեփականության իրավունքն է գրանցվել Մալիշկա բնակավայրում գտնվող՝ 7000 քմ (0,7 հա) ընդհանուր մակերեսով «գյուղատնտեսական» նպատակային նշանակությամբ 4 հողամասերի նկատմամբ:
Հիշեցնենք, որ 2024 թվականի դեկտեմբերի 27-ին Հակակոռուպցիոն դատարանը բավարարել էր Գլխավոր դատախազության՝ պետական շահերի պաշտպանության հայցը, որով անվավեր էր ճանաչել Վայոց ձորի Եղեգնաձոր խոշորացված համայնքի Մալիշկա բնակավայրում գտնվող չորս հողամասերի՝ 2006-2007 թվականների աճուրդներն ու վերականգնել էր դրանց նկատմամբ Վայոց ձորի մարզի Եղեգնաձոր խոշորացված համայնքի սեփականության իրավունքը:

Право собственности на укрупненную общину Ехегнадзор зарегистрировано на 4 земельных участка в поселке Малышка
3 марта 2025 года было зарегистрировано право собственности на 4 земельных участка сельскохозяйственного назначения общей площадью 7000 квадратных метров (0,7 га), расположенных в населенном пункте Малышка.
Напомним, что 27 декабря 2024 года Антикоррупционный суд удовлетворил иск Генеральной прокуратуры о защите государственных интересов, которым признал недействительными аукционы 2006-2007 годов на четырех земельных участках, расположенных в поселке Малышка укрупненной общины Ехегнадзор Вайоцдзорской области, и восстановил право собственности на них укрупненной общины Ехегнадзор Вайоцдзорской области.